Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jesienne porządki – ubezpieczenie mieszkania

2017-10-26 16:17:13
W okresie jesiennym nie brakuje niekorzystnej pogody – obfitych deszczy, przymrozków, czy silnych wiatrów. Taka aura sprzyja powstawaniu szkód w nieruchomościach. Przepięcia elektryczne czy zacieki to problemy często występujące jesienią. Można jednak się przed nimi zabezpieczyć, wykupując ubezpieczenie mieszkania lub domu.

Najbardziej popularny jest podstawowy wariant polisy mieszkaniowej, czyli ubezpieczenie murów od ognia i innych zdarzeń losowych, które zapewnia odszkodowanie, gdy zniszczeniu ulegnie sam budynek oraz jego stałe elementy – na przykład w razie pożaru. Mając jednak na uwadze kompleksowe bezpieczeństwo nieruchomości, warto rozszerzyć ochronę również o budynki gospodarcze, garaż czy miejsce parkingowe oraz o mienie znajdujące się wewnątrz nieruchomości. – „Nie każda polisa mieszkaniowa obejmuje ryzyko kradzieży z włamaniem, które jest szczególnie istotne dla osób ubezpieczających dom przed wyjazdem. Stanowi ono częstą i jednocześnie bardzo realną obawę osób wypoczywających na urlopie. Przed zawarciem umowy warto jednak wczytać się w nią dokładnie i upewnić się, że uwzględnia ona kradzież mienia ze wszystkich części nieruchomości, w tym z piwnicy i garażu” – radzi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Polisę mieszkaniową można rozszerzyć także o szereg produktów ubezpieczeniowych. Korzystnym dodatkiem jest assistance, dzięki któremu otrzymamy wsparcie oraz pokrycie kosztów pracy przeróżnych specjalistów: ślusarzy, elektryków czy hydraulików. Jest to nieodzowny element ubezpieczenia w razie drobnych awarii. Przydatne jest także rozszerzenie polisy o OC w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie zagwarantuje ochronę na wypadek np. zalania sąsiada z dołu.

– „Zawsze przed zakupem polisy warto sprecyzować swoje potrzeby ubezpieczeniowe. Razem z ubezpieczeniem mieszkania możemy otrzymać szereg świadczeń dodatkowych, jak wsparcie specjalistów, ubezpieczenie sprzętów i wyposażenia mieszkania, OC, a nawet pomoc medyczną dostępną 24h. Klienci, którym zależy na kompleksowej ochronie powinni wybierać rozbudowane i łączone produkty” – dodaje Maciej Kuczwalski. Przykładem takiego rozwiązania jest październikowy produkt miesiąca CUK, ubezpieczenie AXA “Twoje miejsce”, w którym, obok szeregu rozbudowanych świadczeń, dodatkowo można otrzymać jeszcze voucher na ubezpieczenie auto-assistance. Ubezpieczony będzie mógł liczyć na wsparcie w wyjątkowych sytuacjach na drodze – jak awaria, złapanie gumy czy nieprzewidziany brak paliwa. – „Auto-assistance zapewni nam spokój w trasie. Problem z samochodem, kiedy jesteśmy z dala od domu, to nie lada wyzwanie. Zdarza się, że pojazd odmówi posłuszeństwa wiele kilometrów od najbliższego warsztatu czy stacji benzynowej – wtedy nieodzowna okaże się pomoc ze strony ubezpieczyciela” – mówi Maciej Kuczwalski.
Kategorie: Finanse, Dom
Dodał: Unicorn Media