Kategoria

Wyszukiwarka

Region

KATOWICE FASHION WEEK CITY EDITION JUŻ 12 I 13 PAŹDZIERNIKA W GALERII KATOWICKIEJ

2018-10-10 08:46:18
W Rzymie starożytność miesza się ze współczesnością, Paryż określa się mianem miasta stylu i sztuki, Londyn - centrum finansowym świata. Nie ma dwóch takich samych miast i nie chodzi tu o architekturę, a niepowtarzalny klimat i charakter tworzony przez ludzi.

A jakie są Katowice? Jaki jest styl miasta i jego mieszkańców? Można będzie przekonać się o tym 12 i 13 października w Galerii Katowickiej podczas Katowice Fashion Week w całkowicie nowej, miejskiej odsłonie – CITY EDITION.

Czy miasta mają duszę? Jak najbardziej! Miasto to żywa tkanka – synteza osobowości mieszkańców, historii, tradycji, koncepcji urbanistycznych, które składają się na unikalny charakter. Przez większość ludzi Katowice kojarzone są z miastem wielkiego przemysłu, skomplikowaną śląską historią i silnym poczuciem tożsamości, czyli identyfikacji jej mieszkańców z „hajmatem”. Wielkomiejskość i industrialny charakter to cechy charakterystyczne naszego miasta, jak i całej konurbacji górnośląskiej.

By poznać w pełni miasto, warto przyjrzeć się jego mieszkańcom, ich zwyczajom, stylowi życia, ale i ubiorowi. Odbywający się 12 i 13 października Katowice Fashion Week City Edition to doskonała okazja, żeby na nowo odkryć klimat regionu za sprawą mody w wydaniu ,,urban style’’. W piątek i w sobotę na katowickich torowiskach pojawi się niezwykły tramwaj promujący wydarzenie. Galeria Katowicka na te dni przygotowała pokazy mody miejskiej, gdzie w roli modeli wystąpią… mieszkańcy Śląska! Nikt inny nie pokaże lepiej prawdziwego oblicza lokalnego ,,urban style’’, niż mieszkańcy - najbardziej wiarygodni ambasadorzy mody. Pokazy będą inspiracją do odświeżenia szafy na jesienną i zimową porę. Całą imprezę poprowadzi znany z ,,Pytanie na śniadanie’’ dziennikarz, Mateusz Szymkowiak.

Katowice Fashion Week będzie również doskonałą okazją do tego, by pomóc innym. W codziennej gonitwie warto pamiętać, że miasto tworzymy wszyscy i okazać ciepło tym, którym go brakuje. W trakcie wydarzenia odbędzie się charytatywna ,,Wymiana Ciepła’’ – w Galerii Katowickiej oraz w centrum Katowic rozmieszczone zostaną specjalne wieszaki. Wystarczy przynieść i powiesić na nich ubrania, przede wszystkim te zimowe – kurtki, polary, szaliki i czapki. Przydadzą się one najbardziej potrzebującym.

Podczas Katowice Fashion Week odbędą się STYLOWE ŁOWY, w których nagrodą będą karty podarunkowe na 50 i 100 złotych. Zabawa polegać będzie na znalezieniu wśród asortymentu różnych sklepów specjalnych metek, a prowadzący wydarzenie będzie - wprost ze sceny - udzielał podpowiedzi i wskazówek do ich znalezienia. Warto też będzie skorzystać ze specjalnych zniżek, które w dniach 12-13 października sięgną nawet do – 70%.

Więcej szczegółów i regulamin akcji dostępne na: www.galeriakatowice.pl

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Media, Edukacja, Usługi, Moda
Dodał: Open Media