Kategoria

Wyszukiwarka

Region

KVARKO inwestuje w inteligentne WiFi

2019-03-01 11:19:26
KVARKO, fundusz inwestujący w innowacyjne spółki naukowe i technologiczne, zainwestował 1 mln zł w technologię umożliwiającą proste i samodzielne uruchomienie usługi dostarczającej inteligentne WiFi. Rozwiązanie będzie przeznaczone dla hoteli, restauracji, sieci i galerii handlowych, obiektów sportowych oraz innych obiektów publicznych.

Nowa technologia Captive Portali to jedenasta inwestycja funduszu KVARKO.

 

Inwestycja przeprowadzona została w ramach działania Bridge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

 

Otwarte, darmowe sieci WiFi mają ogromny potencjał dla biznesu - pozwalają na prowadzenie wielokanałowej komunikacji i budowanie pozytywnego doświadczenia klienta. Usługi z kategorii inteligentnego WiFi umożliwiają podmiotom udostępniającym darmową sieć na kontakt z użytkownikami, nawet po opuszczeniu lokalu. Tego typu narzędzia, znane pod nazwą Captive Portali, w połączeniu z elementem analitycznym, pozwalają na dostosowywanie komunikacji do grupy odbiorców, podnoszenie jakości obsługi oraz zwiększenie liczby powracających klientów.

 

Barierą w szerokim wykorzystaniu Captive Portali jest obecnie konieczność ręcznej instalacji usługi tego typu wewnątrz infrastruktury sieciowej. Wpływa to negatywnie na czas wdrożenia, gdyż z reguły wymaga istotnego zaangażowania ze strony właściciela sieci, np. poprzez przyznanie dostępu do ustawień urządzenia sieciowego. Wysoki poziom skomplikowania konfiguracji sprzyja również powstawaniu błędów podczas instalacji, podnosząc koszty całego procesu oraz uniemożliwiając sprawne skalowanie usług dostawcy Captive Portalu.

 

Istniejące problemy zostały koncepcyjnie rozwiązane przez Social WiFi, polską firmę rozwijającą system Captive Portalu oraz narzędzia analityczno-marketingowe, ułatwiające i automatyzujące komunikację z użytkownikiem końcowym. Dzięki zespołowi Social WiFi i finansowaniu z funduszu KVARKO powstanie pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające szybką, samodzielną instalację Captive Portalu za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji. System Social WiFi wykorzystywany jest na ponad 40 rynkach na 5 kontynentach, od Nowej Zelandii po Stany Zjednoczone.

Social WiFi ma wszystko, co powinna mieć młoda, dobrze rokująca firma: wizję rozwoju technologii, globalne ambicje, zweryfikowany model biznesowy i bardzo zaangażowany, międzynarodowy zespół. To wszystko powinno pozwolić na skokowe zwiększenie skali działalności. Ważne jest również to, że mamy do czynienia z kolejnym projektem w dużej mierze skierowanym do branży hotelarskiej. Dostrzegamy tutaj bardzo ciekawe, biznesowe i technologiczne synergie pomiędzy technologią zaproponowaną przez Social WiFi a inną spółką z naszego portfela, Hotel Application” – powiedział Paweł Wielgus, Prezes Zarządu KVARKO.

 

 

„Korzyścią dla klienta końcowego naszego rozwiązania, czyli właściciela sieci WiFi, takiego jak hotelarz czy restaurator będzie szybka i łatwa konfiguracja oraz brak konieczności udostępniania ustawień konfiguracji urządzenia sieciowego pracownikom dostawcy oprogramowania. Z kolei główną korzyścią dla dostawcy captive portalu, czyli bezpośredniego odbiorcy naszej technologii, będzie brak konieczności zatrudniania dodatkowego personelu technicznego oraz skrócenie czasu wdrażania klientów końcowych. Przełoży się to na większą liczbę klientów bez ograniczenia terytorialnego, zmniejszenie kosztów procesu wdrażania oraz lepszą jakość oferowanego rozwiązania” – powiedział Artur Racicki, Członek Zarządu CPI oraz założyciel i Dyrektor Zarządzający Social WiFi.

 

 

  

Dodatkowych informacji dziennikarzom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

Tel. +48 502 344 992

e-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O FUNDUSZU KVARKO

KVARKO to fundusz inwestujący w innowacyjne spółki naukowe i technologiczne, oparte na unikalnej, nowatorskiej technologii mogącej zapewnić wyraźną przewagę rynkową, których model biznesowy cechuje się łatwą skalowalnością.

 

W obrębie zainteresowań KVARKO znajdują się projekty na wczesnym etapie rozwoju, budujące swoją wartość w oparciu o silną własność intelektualną, dla których środki inwestycyjne z klasycznych funduszy zasiewowych (seed) lub funduszy venture capital są niedostępne. Fundusz działa jako centrum transferu technologii, posługując się unikatowym modelem biznesowym łączącym profesjonalny warsztat analityczny i autorską metodę oceny projektów z możliwościami zalążkowego funduszu inwestycyjnego.

 

Łączny kapitał zarządzany przez Kvarko wynosi 30 mln zł, z czego 24 mln zł to środki zapewnione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach przedsięwzięcia BRIdge Alfa.
Dodał: 8Sense Public Relations