Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Karmy dla wymagających czworonogów

2016-11-14 11:58:52
Temat diet i zdrowego odżywiania jest wszechobecny, jednak prawie nigdy nie dotyczy on zwierząt. Warto jednak pamiętać, że nasi czworonożni przyjaciele, podobnie jak my sami mają często specjalne wymagania i aby mogli dobrze funkcjonować powinni mieć dostosowaną odpowiednio dietę.

Naprzeciw takim wymaganiom wychodzą specjalistyczne karmy SELECT GOLD Sensitive, które dostępne są tylko w sklepach Maxi Zoo.

Potrzeby fizjologiczne zwierząt zmieniają się w zależności od wieku, budowy czy warunków życia. Dlatego przede wszystkim trzeba pamiętać o dostosowaniu żywienia do ich indywidualnych potrzeb na każdym etapie życia. Przykładowo małe psy ze względu na budowę swojej głowy mają blisko osadzone zęby co sprawia, że są bardziej podatne na kamień nazębny. Natomiast psy duże są bardziej narażone na zwyrodnienia chrząstek i stawów. W przypadku psów starszych należy wybierać produkty, które odciążają ich nerki i wzmacniają kości. Dodatkowo dobierając karmę dla pupila warto brać pod uwagę szczególne wymagania takie jak nietolerancja poszczególnych składników pokarmowych czy nadwaga.

Odpowiednie żywienie psa jest równie wymagające co zbilansowane żywienie człowieka. Dlatego też jeśli zależy nam na dobrym funkcjonowaniu naszego czworonożnego przyjaciela to warto dobierać odpowiednie produkty. Wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu Maxi Zoo opracowało serię SELECT GOLD Sensitive. Przy opracowywaniu naszych produktów kładziemy szczególny nacisk na ochronę zdrowia i dobre samopoczucie psów i kotów. SELECT GOLD Sensitive oferuje rozwiązania żywieniowe idealnie dostosowane do potrzeb, które dają każdego dnia pewność, że właściwie odżywiamy nasze zwierzę i robimy wszystko, by czuło się ono jak najlepiej. – mówi Bartłomiej Łętocha, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Maxi Zoo.

Karma SELECT GOLD Sensitive jest dostępna w postaci suchej, mokrej oraz przysmaków. W trosce o zdrowie czworonogów producent opracował je we współpracy z lekarzami weterynarii i dietetykami. Wszystkie produkty nie zawierają cukru, soi oraz glutenu. Wyprodukowane są bez użycia sztucznych konserwantów, barwników i aromatów  i zawierają tylko jeden rodzaj mięsa i nie więcej niż jedno źródło węglowodanów. Dlatego też dobrze sprawdzą się zarówno dla psów, które mają skłonność do nietolerancji pokarmowej lub wrażliwy układ trawienny, jak i dla zdrowych zwierząt, których opiekunowie chcą by się dobrze odżywiały. Najwyższej jakości receptury wyróżniają się bardzo dobrze przyswajalnymi składnikami o niskim potencjale uczuleniowym i są dodatkowo dostosowane do wielkości i fazy życia psa.

Produkty z serii Select Gold Sensitive dostępne są jedynie w sklepach stacjonarnych sieci Maxi Zoo w Warszawie, Malanówku i Poznaniu. W tym roku produkty z tej linii zostały zgłoszone do prestiżowego konkursu Top for Dog w kategorii karmy suchej i mokrej. Głosy w konkursie można oddawać do 15 listopada na: www.topfordog.pl Oficjalna Gala, na której ogłoszone zostaną wyniki odbędzie się w Warszawie 22  listopada w Teatrze Kamienica.

O Maxi Zoo:

Maxi Zoo należy do założonej w 1990 roku w Niemczech przez Torstena Toellera sieci sklepów z produktami dla zwierząt. Działająca pod nazwą Fressnapf lub Maxi Zoo sieć jest obecnie niekwestionowanym liderem na europejskim rynku. W Polsce Maxi Zoo ma 6 sklepów, jednak już w najbliższym czasie planowana jest dalsza ekspansja. Zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu i Milanówku sklepy oferują swoim klientom niezwykle szeroki wybór produktów żywnościowych, oryginalnych akcesoriów oraz zabawek. Asortyment ponad 6000 produktów dla zwierząt obejmuje najbardziej znane na rynku marki, ale również wyjątkowe produkty marek dostępnych tylko w Maxi Zoo. Maxi Zoo to także profesjonalna obsługa służąca fachową radą, możliwość przyjścia do sklepu z pupilem i skorzystania z wagi dla zwierząt, baru dla psów i przymierzenia akcesoriów. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.maxizoo.pl

Dodał: 4Frame