Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Kiedy najtaniej można kupić nowy rower?

2018-09-26 10:02:51
Zastanawiacie się nad zakupem nowego roweru ale nie wiecie kiedy będzie optymalny moment na finalizację transakcji? W tym artykule podpowiemy wam kiedy będzie optymalny moment na zakup.
Decyzja o zakupie roweru to bardzo poważny krok dla dużej liczby osób. Nie chodzi tu tylko o mnogość modeli i wariantów do wyboru ale także o wybranie odpowiedniej pory na zakup. Wszyscy chcemy bowiem dostać dobry produkt w stosunkowo niskiej cenie. Jak zatem nie przepłacić podczas zakupu? Kiedy można najtaniej kupić nowy rower? Odpowiemy w tym artykule.
Jeżeli zatem planujecie zakup nowego jednośladu to jesień wydaje się być optymalnym okresem do tego. We wszystkich sklepach rowerowych panują posezonowe wyprzedaże. Sklep rowerowy Iwobike oferuje na przykład nawet trzydziesto procentowe rabaty w tym okresie. Takowe obniżki cen spowodowane są chęcią sprzedania przez sklepy ostatnich sztuk tegorocznych kolekcji – tak aby zrobić miejsce w magazynach na przyszłoroczne modele.
Dodatkowo w odróżnieniu od wiosennych promocji na zakup rowerów teraz w okresie jesiennym klienci mają dużo większy wybór. Początkiem roku bowiem nie wszystkie marki dostarczają do dystrybutorów od razu całe swoje kolekcje.
Czekanie z zakupem do początku nowego roku nie jest najlepszym pomysłem ponieważ wtedy możemy mieć problem ze znalezieniem jednośladu w preferowanym przez nas kolorze lub rozmiarze. Zwyczajnie, te model znajdą swoich nabywców właśnie teraz.
Przyjmuje się, że w okresie jesiennym ceny rowerów spadają średnio o jakieś dziesięć lub piętnaście procent. Niektóre marki czy też sklepy oferować mogą jednak jeszcze większe upusty. Jak pokazują dodatkowo dane statystyczne podczas tego okresu sprzedaje się zazwyczaj jedna czwarta całej kolekcji.
Zakup poza sezonem to też okazja do spokojnego zakupu. Kolejki w sklepach są wtedy znacznie mniejsze , a sami sprzedający będą w stanie poświęcić nam więcej uwagi i dokładnie doradzić i podpowiedzieć jaki model zakupić.
Trzeba jednak pamiętać, że niższa cena to nie wszystko. Jeżeli liczymy na możliwość przetestowania jednośladu w akcji to w okresie jesiennym możemy zwyczajnie nie mieć do tego możliwości. Trzeba też mieć świadomość, że podczas jesiennego zakupu musimy mieć gdzie przechować nasz jednoślad na czas zimy.
Kategorie: Sport
Regiony: małopolskie
Dodał: Stan Gorecki