Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Kiedy powinno się wymienić koła pasowe?

2019-08-27 14:51:19
Koła pasowe, jak każdy inny element maszyny, mają określoną trwałość. Warto wiedzieć jakie są główne przyczyny uszkodzeń kół, dlaczego regularne sprawdzanie jest tak niezwykle ważne oraz kiedy powinno się wymienić wadliwy element?

Co powinno się wiedzieć o kołach pasowych?

 

Niezwykle ważne jest regularne przeprowadzanie kontroli, które mają sprawdzić stan kół pasowych, ponieważ jest to element, który często zużywa się w maszynach. Jest to tak ważne, gdyż zepsute koło może być przyczyną uszkodzenia pasa.

Jak tworzą się uszkodzenia kół pasowych?

 

Koła pasowe to jeden z elementów, który zużywa się podczas eksploatacji maszyn. Maszyny produkcyjne pracują niezwykle intensywnie, czasami nawet całą dobę. Przez to o zużycie koła nie jest wcale trudno. Koło mechaniczne może zostać również uszkodzone mechanicznie.

 

Uszkodzenie mechaniczne może powstać podczas jego montażu gdy zajmuje się nim osoba, która nie ma odpowiedniej wiedzy lub uprawnień. Podobnie w przypadku, gdy naprawą zajmie się pracownik, który nie posiada odpowiedniego doświadczenia. Może to spowodować nawet kilkudniowy przestój zakładu.

 

Uszkodzenie koła pasowego może być również wynikiem prawidłowego montażu, ale złego napięcia pasa. Ten błąd może przyczyni się do tego, że maszyna odmówi posłuszeństwa.

 

Szczegółowe informacje o uszkodzeniach kół pasowych można poczytaćw serwisie http://kola-pasowe.com.pl

 

 

Kiedy należy wymienić koło pasowe?

Stan kół pasowych powinien być regularnie kontrolowany. W przypadku gdy kontrola została przeprowadzona, a pracownicy skarżą się na hałas, może to oznaczać zużycie koła prasowego.

 

Gdy specjalista wykonujący przegląd dojdzie do wniosku, że koło pasowe zużyło je, należy je natychmiastowo wymienić. Firmy, które korzystają z usług zewnętrznych nie muszą posiadać w swoim magazynie zapasowych kół pasowych. Natomiast te które dbają o maszyny we własnym zakresie, muszą mieć na stanie koła na wymianę.

Kategorie: Motoryzacja
Regiony: Polska
Dodał: Radosław Stankiewicz