Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Kilka słów o fenomenie sportowym jakim jest żużel w Polsce

2018-10-17 15:33:38
Żużel to sport raczej niszowy. W naszym kraju ma jednak bardzo oddaną grupę fanów dzięki czemu ciągle się rozwija i zyskuje nowych zwolenników.

Sport żużlowy zaistniał na początku XX w. wcześniej nie mówiło się o nim. Jest to jeden z odmian sportów motorowych. Adrenalina, emocję i dosłowna „jazda bez trzymanki” towarzyszy osobom uprawiającym ten sport, który polega na jeździe po owalnym torze motocyklami bez hamulców i skrzyni biegów, pokonując jak najszybciej okrążenia i wykonując efektowne ślizgi.

Na świecie jest ten sport trochę zapominany, odstawiany.  W Polsce ten sport nadal cieszy się popularnością, głównie za sprawą powołania do życia Głównej Komisji Sportu Żużlowego, oraz powołanie niezależnej spółki Ekstraligi Żużlowej, która pozyskuje finanse poprzez Urzędy, sponsorów i szereg zabiegów dzięki którym możemy pochwalić się wysokimi notowaniami  w Lidze nawet europejskiej.

Sport żużlowy w Polsce cieszy się znaczną popularnością. Ilość kibiców na torze wyścigowym porównuje się do liczby kibiców na stadionie piłki nożnej. Organizując spotkanie należy wziąć pod uwagę masowość takiej imprezy.

W przeglądarkach można znaleźć z łatwością szerokie gro odbiorców, które komunikuje się głównie za sprawą Internetu. Spowodowane to jest nie popularyzowaniem tego sportu w kanałach telewizyjnych. Wartym wspomnienia jest, że sport ten rozsiany jest w różnych zakątkach kraju, ponieważ tylko w nielicznych województwach są ośrodki sportu żużlowego dlatego fani prowadzą różnego rodzaju strony z aktualnościami, wiadomościami  i wydarzeniami w Internecie gdzie znaleźć można informacje zarówno z kraju jak i całego świata. Jeżeli interesuje was żużel w polsce to właśnie tam powinniście szukać wszelkich informacji.

Sport który dostarcza zarówno Nam jak i samym zawodnikom nie zapomnianych wrażeń, może okazać się niezwykle niebezpieczny. Jedni kochają adrenalinę za to, że czują jak żyją inni wolą bezpiecznie spędzać czas niedostarczając Sobie, aż takich emocji.

Kategorie: Sport
Dodał: Janina Zyndram