Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Kobieta – zwykła superbohaterka

2018-03-15 15:02:09
- Cokolwiek dasz kobiecie, dostaniesz w zamian coś znacznie wspanialszego – dasz jej cztery ściany, dostaniesz dom, dasz jej żywność – dostaniesz posiłek, dasz jej uśmiech – dostaniesz serce (…) Kobieta multiplikuje i udoskonala to co otrzyma – powiedział pisarz Erick S. Gray. Bo czyż kobiety nie są genialne?

- Cokolwiek dasz kobiecie, dostaniesz w zamian coś znacznie wspanialszego – dasz jej cztery ściany, dostaniesz dom, dasz jej żywność – dostaniesz posiłek, dasz jej uśmiech – dostaniesz serce (…) Kobieta multiplikuje i udoskonala to co otrzyma – powiedział pisarz Erick S. Gray. Bo czyż kobiety nie są genialne?

 

Te w Polsce pracują zawodowo, ale i często na pełen etat zajmują się domem. I stanowią w nim centrum dowodzenia – organizują domowe życie, o wszystkim pamiętają, a do tego wykonują większość zadań.  To również one stoją na straży zdrowia – zarówno swojego, jak i bliskich (wg danych z raportu USP Zdrowie, Style zdrowia Polek i Polaków, 2013 r.). Dla 74% badanych osobą w rodzinie, do której zwracają się w przypadku kłopotów ze zdrowiem jest kobieta. Jednocześnie jedynie 13% kobiet, zwróciłoby się w takim przypadku do swojego partnera.

 

- Wszyscy znamy ten schemat – kobiety w Polsce często dbają o wszystkich wokół. Muszą jednak pamiętać również o sobie. Przecież nawet instrukcja bezpieczeństwa w samolotach mówi: Najpierw załóż maskę tlenową sobie, potem dopiero dziecku – ma to swoje logiczne uzasadnienie – mówi Anna Jęczmyk z MediSky International. - Żeby opiekować się innymi trzeba samemu być w formie.

 

Dlatego trzeba dbać o siebie, słuchać własnego ciała i robić badania profilaktyczne. Polki są tego świadome i częściej niż mężczyźni regularnie się badają – odpowiednio 59% do 43%. Wiele programów ubezpieczeniowych wspiera swoich klientów również pod tym względem, oferując możliwości nie tylko leczenia ale i badań profilaktycznych.

 

- W MediSky rozumiemy potrzeby kobiet w Polsce i tworząc nasze oferty odpowiadamy na nie – mówi Anna Jęczmyk. - Dlatego nasze pakiety obejmują szeroką gamę procedur medycznych. Począwszy od opieki położniczej, poprzez rekonstrukcyjną chirurgię plastyczną oraz badania profilaktyczne. Staramy się też myśleć o wydawałoby się prozaicznych rzeczach takich jak zakwaterowanie dla rodziców, w przypadku gdy dzieci potrzebują opieki medycznej w innym mieście czy kraju – wyjaśnia Anna Jęczmyk.

 

Wydaje się, że najważniejszą rzeczą jaką można zrobić, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych, jest właśnie decyzja o ubezpieczeniu zdrowotnym. Profilaktyka obniża ryzyko zachorowań, ale go nie eliminuje. Odpowiedzialna postawa to taka, która zabezpiecza nas i naszą rodzinę w sytuacji zachorowania. Posiadanie prywatnej, międzynarodowej polisy zdrowotnej może zapewnić opiekę lekarską zarówno matce, jak i dzieciom za granicą lub bez kolejek w dowolnej placówce w Polsce. Takie ubezpieczenie daje świadomość, że w razie zachorowania nie jest się pozostawionym samemu sobie – daje po prostu spokój.

 

Oferta MediSky International jest dostępna w Polsce za pośrednictwem brokerów ubezpieczeniowych lub poprzez stronę internetową www.medisky.pl.

Dodał: Questia