Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Koła poliuretanowe miękkie

2018-12-05 10:14:25
Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe zestawy kołowe serii RE.F2 przeznaczone do transportu ciężkich ładunków. Dzięki zastosowanym materiałom nowe koła przemysłowe idealnie nadają się do zastosowań w aplikacjach narażonych na działanie alkoholi i glikoli.
Z powodzeniem mogą być stosowane w wózkach transportowych pracujących wewnątrz hal produkcyjnych jak i na zewnątrz. Są także polecane do stosowania w niekorzystnych czynnikach atmosferycznych lub na nierównych nawierzchniach.

„Transport wewnętrzny w obiektach przemysłowych często wiąże się z ręcznym lub mechanicznym holowaniem wózków lub sprzętu przy dużych obciążeniach. Koła i zestawy kołowe serii RE.F2 to nowość w ofercie Elesa+Ganter. Seria ta została zaprojektowana pod kątem ciężkich zastosowań przemysłowych oraz do pracy w trudnych warunkach użytkowania, takich jak uderzenia i wysokie prędkości.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys. 1. RE.F2 – Miękkie koła poliuretanowe

Wieniec koła został wykonany z miękkiego poliuretanu o dużej grubości (twardość 75 wg skali Shore A). Charakteryzuje się dobrą elastycznością, nośnością i odpornością na rozdarcie, gwarantując w ten sposób pochłanianie wstrząsów i wibracji. Ponadto znacznie zmniejsza siłę potrzebną do pchania lub holowania wózków.  Odlewany aluminiowy korpus oraz piasta wraz z łożyskami kulkowymi zapewnia niski opór toczenia, co poprawia manewrowość w ruchu ciągłym. Maksymalna obciążalność dynamiczna koła RE.F2 to 7000N przy średnicy zewnętrznej 200 mm (Rys. 2).

Rys. 2. Budowa koła serii RE.F2

Koła serii RE.F2 dostępne są również z różnymi typami obudów, tworząc następujące zestawy kołowe:

F2-N (Rys. 3)– koła wykonane z obudową z ocynkowanej blachy stalowej. Przeznaczone do lżejszych aplikacji np. wózków gospodarczych lub wózków do transportu pojemników „Euro”, gdzie obciążenia dynamiczne nie przekraczają           2000 N na pojedynczy zestaw kołowy.

Rys. 3.Koło przemysłowe RE.F2-N

F2-H (Rys. 4) – koła wykonane z obudową z galwanizowanej stali, testowanej w oparach solnych powyżej 72 godzin. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich zastosowań z maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy. Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju pomostach magazynowych lub wózkach do transportu szyb lub okien.

Rys. 4. Koło przemysłowe RE.F2-H

F2-WH (Rys. 5) - koła wykonane z obudową ze spawanej elektrycznie stali, ocynkowanej elektrolitycznie. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich, przemysłowych zastosowań w aplikacjach narażonych na uderzenia oraz duże prędkości np. platformy intralogistyczne. Charakteryzują się maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy.

Rys.5.Koło przemysłowe RE.F2-WH

Link do stron katalogowych znajduje się poniżej:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/kola-i-zestawy-kolowe/seria/re-f2

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/kola-i-zestawy-kolowe/seria/re-f2-n

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/kola-i-zestawy-kolowe/seria/re-f2-h

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/kola-i-zestawy-kolowe/seria/re-f2-wh

Kategorie: Przemysł
Dodał: Elesa+Ganter Polska