Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Konferencja TOP10 w Poznaniu

2015-03-31 13:42:14
30 marca w Poznaniu odbędzie się czwarta z serii zaplanowanych 10 konferencji TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Spotkania odbywają się w największych miastach Polski i mają na celu popularyzację działalności eksportowej wśród przedsiębiorców.
Dachser, jako działający globalnie operator logistyczny, jest partnerem strategicznym konferencji TOP10. Nasza wiedza i doświadczenie w obsłudze logistycznej firm z różnych branż są cennym know-how dla polskich przedsiębiorców, którzy eksportują swoje wyroby lub rozważają rozszerzenie swojej działalności o eksport – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Stąd nasze  wsparcie cyklu konferencji TOP10, podczas którego staramy się przybliżać tematykę zagranicznej dystrybucji towarów. Skupiamy się na pokazywaniu rozwiązań problemów, jakie napotykają lub mogą spotkać początkujący eksporterzy, prezentujemy najbardziej efektywne rozwiązania transportowe oraz możliwości z jakich mogą skorzystać – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.
Cykl „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” organizowany jest przez wydawnictwo dziennika Rzeczpospolita. Spotkania powiązane są z rankingiem „Orły eksportu” i podczas konferencji w każdym z 10 miast wręczane są wyróżnienia dla najlepszych eksporterów z danego regionu.
Poznańska konferencja „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” odbędzie się 30 marca od godz. 9:30 w IBB Andersia Hotel.
Spotkania regionalne w ramach projektu „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”:
* 15 stycznia – Warszawa
* 18 lutego – Wrocław
* 5 marca – Łódź
* 30 marca – Poznań
* 14 kwietnia – Toruń
* 28 kwietnia – Rzeszów
* 7 maja – Szczecin
* 26 maja – Katowice
* 9 czerwca – Kraków
* 18 czerwca – Gdańsk
Partnerami merytorycznymi spotkań w regionach są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, regionalne izby handlowo-przemysłowe oraz Marszałkowie Województw.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 329 pracowników w 8 oddziałach (m.in. w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku). Firma specjalizuje się w obsłudze transportu ładunków drobnicowych w eksporcie (ładunki częściowe i całopojazdowe), logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów oraz a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.
O Dachser
Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie.
Dachser oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usługi dodane dla klientów w trzech obszarach biznesowych: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics i Dachser Air & Sea Logistics. Kompleksowe i interdyscyplinarne usługi, takie jak logistyka kontraktowa, konsulting oraz rozwiązania branżowe uzupełniają ofertę firmy. Gęsta sieć transportowa w Europie i na świecie wraz ze zintegrowaną technologią informatyczną umożliwiają świadczenie inteligentnych usług logistycznych o zasięgu globalnym.
Kategorie: Logistyka, Transport
Dodał: GlobalBrand Institute