Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Koniec programu Mieszkanie dla Młodych

2018-04-12 11:35:02
Na początku stycznia 2018 roku ruszyła ostatnia pula dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych (MDM). Do 3 stycznia wpłynęło 12,7 tysięcy wniosków o dofinansowanie do zakupu mieszkania. Środki zostały rozdysponowane w ekspresowym tempie.

Tym samym, zniknął ostatni model pomocy finansowej skierowany do młodych osób, które planują zakup własnego mieszkania. Czy po wygaszeniu rządowego programu wsparcia da się jeszcze kupić tanie, nowe lokum na własność? Tak – pod warunkiem, że wybierzemy dewelopera oferującego specjalne promocje.

 

Uruchomiony w 2014 roku program Mieszkanie dla Młodych (MDM) cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Obejmował dofinansowanie zakupu nowych mieszkań, a po wprowadzonej nowelizacji także kupno mieszkania na rynku wtórnym. Wraz z początkiem 2018 roku została wyczerpana ostatnia transza środków w ramach MDM. Zakończenie programu to znaczące utrudnienie dla tych, którzy wolą kupić własne lokum, zamiast decydować się na najem. Czynsze najmu na rynku są dość wysokie, toteż wiele osób po przeliczeniu wybiera opcję zakupu, często wspartą kredytem hipotecznym. Poza tym posiadanie własnego „M” jest postrzegane jako element życiowej stabilności i zapewnienia poczucie bezpieczeństwa. Ponieważ osoby planujące kupno mieszkania nie mogą obecnie liczyć na finansowe wsparcie ze strony państwa, a nie każda młoda osoba dysponuje dużym zapleczem finansowym, które mogłaby przeznaczyć na kupno wymarzonych „czterech kątów”, nabycie lokalu od dewelopera często wydaje się niemożliwe.

 

Duże promocje cenowe zastąpią MDM?

 

Okazuje się, że deweloperzy dostosowują swoje oferty do zmieniających się warunków panujących na rynku nieruchomości. Powstaje coraz więcej ofert konkurencyjnych cenowo, stworzonych na miarę możliwości statystycznego, młodego Kowalskiego. Tego typu rozwiązania efektywne kosztowo na rynek warszawski wprowadza Nexity. Deweloper rusza właśnie ze sprzedażą II etapu inwestycji NextUrsus, przy ul. Posag 7 Panien 16. Podczas dwudniowych Dni Otwartych, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia 2018 roku, będzie można kupić mieszkanie w specjalnej cenie, znacząco niższej od standardowej warszawskiej stawki, czyli już od 5500 zł/mkw. Oznacza to, że kawalerkę będzie można nabyć już od 189 tys. zł/mkw., natomiast dwupokojowe mieszkanie będzie dostępne od 259 tys. zł/mkw. Osoby, które chcą zostać właścicielami takiego lokalu na osiedlu NextUrsus II, powinny już teraz wybrać się do Biura Sprzedaży i wybrać mieszkanie, po to, by podczas Dni Otwartych kupić je taniej.

 

Podwyższony standard w obniżonej cenie

 

W ramach II etapu NextUrsus powstaną dwa siedmiopiętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się 139 mieszkań, o pow. od 27 do 66 mkw. Każde wyposażone będzie w balkon, a te usytuowane na parterze – w ogródki. Różnorodność metraży i funkcjonalny układ lokali pozwolą zarówno singlom, jak i rodzinom z dziećmi wybrać mieszkanie dopasowane do ich potrzeb. NextUrsus II będzie osiedlem z wyznaczoną przestrzenią do rekreacji (strefa fitness, place zabaw, stacja rowerów miejskich). Na terenie osiedla znajdą się także garaże podziemne i lokale usługowe zlokalizowane na parterze budynków. Młodych ludzi z pewnością zainteresuje fakt, że będą mieli do dyspozycji ławki ładujące do urządzeń mobilnych. To nie jedyny ukłon w stronę nowych technologii. NextUrsus II zaoferuje również energooszczędne udogodnienie w postaci paneli fotowoltaicznych. Technologia ta to wygodne rozwiązanie, które dodatkowo zmniejsza wydatki na energię elektryczną. Decydując się na zakup mieszkania w NextUrsus II, przyszli mieszkańcy będą mieli również możliwość zakupu systemu Nexity Smart na atrakcyjnych warunkach.  Co zaskakujące, ceny lokali w inwestycji NextUrsus II są bardzo konkurencyjne, choć oferta poszerzona jest o inteligentne rozwiązania i technologie.

Mamy świadomość, że osoby młode, które kupują swoje pierwsze mieszkanie, wybierają taką ofertę, która przede wszystkim jest dla nich atrakcyjna cenowo. Kolejne ważne kryteria to lokalizacja i udogodnienia. Decydując się na lokum w NextUrsus II, przyszli mieszkańcy wybierają nie tylko relatywnie tanie mieszkanie, ale też dodatkowe funkcjonalności oraz udogodnienia takie, jak wygodny dojazd do pracy czy centrum Warszawy ze świetnie skomunikowanej dzielnicy. Warto zajrzeć do biura sprzedaży NextUrsus II podczas Dni Otwartych, które odbędą się 20‑21 kwietnia na terenie inwestycji i samemu sprawdzić dostępną ofertę. Być może okaże się, że nawet bez wsparcia w postaci MDM, zakup własnego mieszkania stanie się możliwy – podsumowuje Adam Dąbkowski, Dyrektor Generalny w Nexity Polska.

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 5 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie – Next Ursus przy ul. Posag 7 Panien 16, MY Bemowo przy ul. Batalionów Chłopskich 79, SkyLife przy ul. Jana Kazimierza 33 oraz LifeTown przy ul. Kłobuckiej 6. Deweloper w najbliższym czasie planuje rozpocząć działalność w kolejnych aglomeracjach w Polsce.

 

O Nexity:

 

Grupa Nexity to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządza nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na a terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.

Kategorie: Budownictwo, Finanse, Dom
Dodał: M&CC