Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Kärcher wybiera pochodzący z recyklingu poliamid Technyl® 4earth®

2018-11-09 10:23:42
Pochodzący z recyklingu, wysokiej jakości poliamid będzie materiałem preferowanym przez Kärcher, globalnego dostawcę technologii czyszczenia. Niemiecka firma wyprodukowała już ponad milion elementów wysokociśnieniowych spryskiwaczy, z wykorzystaniem Technyl® 4earth®.

 

To opracowane przez Solvay Performance Polyamides rozwiązanie, przyjazne dla środowiska – pomaga znacząco ograniczyć emisję CO2, zużycie wody i energii nieodnawialnej, a jednocześnie pozwala zachować pożądane właściwości materiału.Technyl® 4earth® to gama konstrukcyjnych tworzyw sztucznych PA6.6, powstałych w ramach projektu Move4earth®, wspieranego przez Komisję Europejską (program LIFE +). Opatentowany proces pozwala przetwarzać stabilne źródła tkanin technicznych, takich jak powłoki poduszek powietrznych, w najwyższej jakości poliamid.

Karcher to jeden z pierwszych dużych międzynarodowych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), który ocenił i zastosował opracowaną przez Solvay technologię. Niemiecka firma angażuje się w zwiększanie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w swoich dobrze znanych produktach.

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska są mocno zakorzenione w filozofii i działaniach naszej firmy. Po uwzględnieniu Technyl® 4earth® w naszych, oszczędzających zasoby naturalne, rozwiązaniach, wyprodukowaliśmy już ponad milion wysokociśnieniowych lanc spryskiwaczy formowanych przy użyciu tego niezwykłego poliamidu pochodzącego z recyklingu – mówi Daniel Carmine Manocchio, Kierownik Zespołu ds. Technologii Materiałowej w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Kärcher.

Lance spryskiwaczy muszą spełniać szereg surowych wymagań, w tym wykazywać odporność na wysokie ciśnienie, stabilność hydrolityczną, bardzo wysoką udarność, drukowność i kompatybilność ze środkami czyszczącymi.

Po wszechstronnych testach wybraliśmy compound Technyl® 4earth® wzmocniony włóknem szklanym (30%). Zachowuje się on dokładnie tak samo jak produkowany w standardowym cyklu PA6.6, zarówno pod względem fizycznych właściwości użytkowych, jak i możliwości przetwarzania, bez uszczerbku dla najwyższej jakości
i bezpieczeństwa naszych urządzeń
– wyjaśnia Daniel Carmine Manocchio. – Po całkowitym przestawieniu pierwszego zakładu produkcyjnego z pierwotnie stosowanego Technyl® na Technyl® 4earth®, obecnie oceniamy jego dalsze wykorzystanie w ramach naszego rozległego portfolio – dodaje.

Technyl® 4earth® oferuje właściwości porównywalne z równoważnym pierwotnym tworzywem PA6.6 i może znacznie zmniejszyć takie oddziaływania na środowisko jak: emisje CO2, zużycie wody i wykorzystanie energii nieodnawialnej.

Jesteśmy dumni, że tak uznany na całym świecie markowy producent, jak firma Kärcher, docenia wartość Technyl® 4earth® – mówi Richard Bourdon, Dyrektor Projektu Move4earth® w Solvay. – Lanca rozpylacza jest doskonałym przykładem wymagających zastosowań, na których się koncentrujemy. To jeden z fundamentów dla poszukiwania nowych możliwości rozwoju i nawiązywania partnerskich relacji z klientami, którzy dążą do wspierania zrównoważonego projektowania i zwiększania zawartości tworzyw sztucznych pochodzących
z recyklingu w swoich produktach
– dodaje Bourdon.

Technyl® 4earth® jest dostępny na rynku w różnych klasach, z zawartością włókna szklanego do 50 procent. Opracowana w firmie Solvay technologia recyklingu zapewnia zarówno stałą jakość materiału, jak i bezpieczeństwo dostaw. Pozwala sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty do zastosowań wymagających wysokich parametrów na wielu różnych rynkach – od podzespołów samochodowych po urządzenia elektryczne oraz towary konsumpcyjne i przemysłowe.

® Technyl, 4earth i Move4earth są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Solvay

Kategorie: Gospodarka, Przemysł
Dodał: Imago PR