Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Która biżuteria jest najcenniejsza

2018-06-13 14:26:57
Codzienny ubiór bardzo często wzbogacają dodatki w postaci biżuterii.

Takie dodatki ludzie noszą coraz częściej, zazwyczaj jest to biżuteria która nie jest zbyt droga i da się ją kupić w zwykłych sklepach, jednak czasem możemy zobaczyć niezwykle cenną biżuterię której na świecie jest tylko kilka sztuk.

Diament nadziei

Ten diament waży około 46 karatów. Jest to niebieski kamień o którym często mówią że jest najbardziej znanym diamentem na świecie. Ludzie uważają że ten diament jest przeklęty dla tego przez lata miał wielu właścicieli. Obecnie wartość tego diamentu wynosi około 250 milionów.

Diadem Marie-Louise

Jest to bardzo wyjątkowy diament, pierwotnie zdobiły go szmaragdy jednak obecnie ozdobiony jest turkusami. Teraz diadem ten możemy obejrzeć w paryskim luwrze a na dzień dzisiejszy składa siię on z około 1000 odpowiednio pociętych diamentów.

Tiara księżniczki Kathariny Henckel

Jest to tiara która w maju 2011 została nazwana jako najcenniejszy szmaragd na świecie. Jego budowa to przede wszystkim 11 bardzo rzadkich szmaragdów kolumbijskich w charakterystycznym kształcie które ważą łącznie około 500 karatów.

Są to trzy najpopularniejsze biżuterie które spotkamy na świecie. Oczywiście jest ich więcej. Pamiętajmy jednak o naszej zwykłej biżuterii, jeżeli posiadamy taką z diametnem to warto zastanowić się nad wyrobieniem certyfikatu diamentu, który podniesie wartość naszej garderoby.

Dodał: Laboratorium Gemmologiczne Pollabo