Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Kupujemy auto w gazie

2018-04-25 10:24:13

 

Przymierzasz się do kupna auta? Rozważasz jaki silnik będzie najlepszy? Jest wiele kwestii które trzeba rozważyć zanim kupimy nasze auto. Pamiętajmy że silnik to najważniejsza rzecz a paliwo na którym będziemy jeździć jest równie ważne i należy dowiedzieć się o nim więcej nim dokonamy zakupu.

Jeżeli zamierzamy kupić silnik z gazem trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Często jeżeli kupujemy stare auto posiada ono również butlę gazową starszej generacji, a co za tym idzie jest bardziej awaryjne i będziemy musieli do niego trochę dołożyć. Kupując auto z nowszą butlą gazową należy sprawdzić czy właściciel odpowiednio o nią dbał. Ważne jest to czy robił przeglądy oraz wymieniał filtry w odpowiednim czasie.

Te kwestie są bardzo ważne, ponieważ jeżeli kupimy auto z butlą gazową która nie ma przeglądu może to wpłynąć na awaryjność naszego auta. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup samochodu z silnikiem benzynowym i dorobieniem do niego gazu. Wtedy mamy pewność że nasz gaz będzie w dobrym stanie lecz wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Pamiętajmy jednak aby przed założeniem butli sprawdzić auto interfejsem diagnostycznym.

Ja polecam takie rozwiązanie ponieważ jeżeli trafimy na używaną butlę która jest już na wykończeniu to naprawa wyjdzie nas także drogo więc lepiej założyć nowy gaz i cieszyć się komfortową jazdą w trasie.

 

Kategorie: Motoryzacja
Dodał: interdiag