Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Lato w czterech ścianach

2018-06-06 10:06:17

Kiedy temperatury sięgają powyżej 30◦ C media i lekarze zalecają, aby w miarę możliwości nie wychodzić z domów. I choć niektórzy pewnie chętnie skorzystają z tej rady, to wielu z nas mieszka w kamienicach, wysokich blokach starego budownictwa, blokach z wielkiej płyty czy innych miejscach, które nagrzewają się szybko i na długo. A w efekcie my, będąc w środku, czujemy się jak w saunie. Jak temu zaradzić?

Skuteczne wietrzenie

Kiedy na zewnątrz jest naprawdę gorąco, najgorsze, co możemy zrobić, to pootwierać okna. Choć w pierwszym odruchu często właśnie w taki sposób chcemy ochłodzić wnętrze mieszkania, to wysoka temperatura z zewnątrz dostanie się szybko do środka. Mieszkanie najlepiej wietrzyć z samego rana i w nocy, gdy jest chłodniej. W ciągu dnia zadbajmy o to, aby okna były zasłonięte żaluzjami lub roletami, co ograniczy przedostawanie się promieni słonecznych.

Dobre wiatry

Niezawodnym sposobem na ochłodzenie wnętrza są wiatraki domowe. Istnieją natomiast pewne triki, dzięki którym szybciej i skuteczniej doprowadzimy do idealnej temperatury w mieszkaniu – warto pracę wiatraków połączyć z wykorzystaniem miski z zimną wodą. Jeśli ustawimy je obok siebie, tak, aby wiatrak wiał w kierunku wody – chłodna temperatura z miski szybko rozejdzie się po mieszkaniu. Istotne jednak, aby zmieniać położenie wiatraka w ciągu dnia, włączać obroty, które wprawią powietrze w ruch – nigdy nie ustawiajmy go tak, by wiał nam prosto w twarz przez dłuższą chwilę, ponieważ możemy nabawić się bólu gardła.

Woda na wiele sposobów

W upalne dni nie możemy obyć się bez chłodnej wody. Co ciekawe, może ona nam pomóc na kilka sposobów. Oczywiście należy ją pić – przy takich wysokich temperaturach nawet około 2 litrów dziennie, ale możemy wykorzystać ją również w inny sposób. Dobrym sposobem na ochłodzenie mieszkania jest wspominane już poustawianie misek z zimną wodą – w ten sposób pozbędziemy się suchego powietrza – ale też namoczenie ręczników czy prześcieradeł, lub po prostu prania, i porozwieszanie ich w pokoju, w którym przebywamy. Co jakiś czas, gdy jest nam naprawdę gorąco, zanurzmy dłonie i stopy w zimnej wodzie – poczujemy się znacznie bardziej komfortowo.

Inteligentne wnętrza

Pomysłowość XXI wieku znajduje rozwiązania nawet na takie problemy, jak zbyt szybko nagrzewające się pomieszczenie. Świetną nowoczesną ochroną przed niechcianym upałem będą tzw. rolety posrebrzane, w których znajduje się srebrna guma, skutecznie odbijająca promienie słoneczne. Innym pomocnikiem może być… farba. Choć wydaje się to niemożliwe, to obecnie na rynku istnieją tzw. farby termointeligentne, które działają jak termos. Latem, gdy temperatura jest wysoka, nie wpuszczają jej do środka pomieszczenia, a zimą z kolei nie wypuszczają ciepłego powietrza na zewnątrz. To szczególnie działanie zawdzięczamy Systemowi Mikrosfer zawartemu np. w takich produktach, jak np. Termointeligentna Farba CIQ.

Triki elekroniki

Aby ochłodzić nasze mieszkanie – to proste – nie nagrzewajmy go dodatkowo! Warto odłączyć od prądu wszelkie urządzenia elektryczne, których nie używamy – kuchenkę, telewizor czy suszarkę. W tym czasie lepiej zrezygnujmy z używania piekarnika i kuchenki, ponieważ tak wysoka temperatura zdecydowanie nie przysłuży się komfortowej aurze. Zresztą, pomożemy w ten sposób również naszemu organizmowi, ponieważ jedzenie gorących potraw w trakcie upałów dodatkowo niepotrzebnie rozgrzeje nas od środka.

Więcej: www.termointeligentna.pl

 

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Obszyńska

PR&Marketing Manager

k.obszynska@preria.eu

tel. 781 996 176

Kategorie: Dom
Dodał: Polifarb