Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Logistyka na blogu 360 stopni

2018-05-30 10:43:36
FM Logistic uruchamia blog: 360°Logistic – nowy wymiar łańcucha dostaw. W ten sposób firma zamierza prezentować opinie, komentarze oraz publikacje dotyczące tzw. logistyki przyszłości.

FM Logistic uruchamia blog: 360°Logistic – nowy wymiar łańcucha dostaw. W ten sposób firma zamierza prezentować opinie, komentarze oraz publikacje dotyczące tzw. logistyki przyszłości. Uruchomiony blog jest uzupełnieniem papierowego wydania magazynu korporacyjnego o tej samej nazwie, dystrybuowanego do tej pory tylko wśród klientów firmy. 

Blog będzie prowadzony w j. angielskim i jest dostępny pod adresem: https://360.fmlogistic.com

Treści zostały podzielone na 4 wiodące grupy o tematyce:

- Supply Chain 4.0  – gdzie autorzy zastanawiać się będą nad tym jakie innowacje pomogą w budowaniu łańcucha dostaw jutra i jak wpłyną one na realizowane operacje i ludzi,

- C-Connection – to z kolei grupa tematyczna, w której znajdą się publikacje o zmianach w zachowaniach konsumenckich i ich wpływie na łańcuch dostaw, o tym jakie są nowe oczekiwania i jak przygotować się do działań mających na celu poprawienie doświadczeń konsumentów,

- Retail Revolution – czyli o tym jakie koncepcje i technologie zrewolucjonizują sprzedaż detaliczną i jak wpłyną na łańcuch dostaw,

- Smart Logistics – Jakie  są klucze do budowy inteligentniejszego łańcucha dostaw? Czystsze, przyjazne dla środowiska, bardziej współpracujące, bardziej niezawodne ...

Publikacje na blogu skierowane są do szerokiego grona odbiorców z branży logistycznej i zainteresowanych tą tematyką: przedstawicieli mediów, ekspertów, a także przedstawicieli biznesu - menedżerów łańcucha dostaw, menedżerów ds. Logistyki, menedżerów ds. Zakupów, niezależnych konsultantów oraz konsultantów pracujących w firmach międzynarodowych.

Na początek przygotowanych zostało 11 artykułów. Czytelnicy zyskają także dostęp do archiwalnych i bieżących wydań „papierowego” magazynu 360°w formie plików .pdf do pobrania. W najbliższych tygodniach zapowiadane są kolejne publikacje. 

 

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych i zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. mpowierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tysięca pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.