Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Lustro miasta – hotel W Beijing Chang’an w Pekinie

2016-06-30 14:52:00
W pobliżu największego na świecie placu Tian’anmen i słynnego Zakazanego Miasta powstał hotel W Beijing Chang’an. To przykład na to, jak nowoczesny obiekt odzwierciedla dynamikę miasta. Żywe kolory, spektakularne instalacje i wyraziste oświetlenie spotykają się tu z ekskluzywnym designem – dzięki współpracy RTKL, AB Concept oraz Villeroy & Boch

W Beijing Chang’an w Pekinie to ekskluzywny hotel, którego architektura odzwierciedla dynamikę miasta. Położony przy ulicy będącej centrum dyplomacji i handlu obiekt jest połączeniem intensywnych kolorów, szklanych płaszczyzn, spektakularnych instalacji, wyrazistego oświetlenia oraz nietypowych materiałów.  Pekiński hotel znajduje się w sąsiedztwie największego na świecie placu Tian’anmen oraz słynnego Zakazanego Miasta. Koncepcję architektoniczną W Beijing Chang’an opracowali projektanci z międzynarodowego studia RTKL, a o wnętrza zadbał AB Concept z Hongkongu we współpracy m.in. z firmą Villeroy & Boch.

Dynamiczne wnętrze hotelu W Beijing Chang’an zostało stworzone z myślą o młodych, świadomych trendów gościach. Zarówno pokoje, jak i przestrzenie wspólne zaprojektowano w tym samym stylu. Ogólnodostępne toalety rozświetlono kolorowymi akcentami, lśniącym kamieniami, a także  lustrami, które tworzą ciekawe efekty wizualne. Łazienki wyposażono w ceramikę o geometrycznych kształtach od Villeroy & Boch. Umywalki z kolekcji Loop & Friends i pisuary Subway uzupełniono kolekcją Architectura. Projektując wnętrza, zadbano również o ekologię. Dlatego wybrano miski ustępowe z technologią DirectFlush. Ich bezrantowa konstrukcja sprawia, że woda obmywa całe wnętrze miski, a ponadto przy spłukiwaniu zostaje zużyte tylko od 3 do 4,5 l wody, co jest prawie o połowę mniej niż w tradycyjnych toaletach. Są one też łatwe w czyszczeniu, dlatego idealnie nadają się do przestrzeni publicznych – także tych o podwyższonym rygorze higienicznym.

Międzynarodowa sieć W Hotels to hotele będące synonimem nowoczesnego luksusu i wysokiej klasy designu. Dlatego też partnerem biznesowym projektu została firma Villeroy & Boch, która od lat świadczy profesjonalne doradztwo i rozbudowaną ofertę dla inwestorów w ponad 120 krajach. 

Kategorie: Turystyka
Dodał: Konkret PR