Kategoria

Wyszukiwarka

Region

MBA Open Day i dzień otwarty na studia podyplomowe już za nami!

2017-09-15 08:45:34
W ubiegły weekend Akademia Leona Koźmińskiego otworzyła drzwi dla kandydatów na studia podyplomowe oraz MBA. Podczas spotkania przyszli studenci mieli szansę zapoznać się z programem studiów oraz wspólnie z doradcą edukacyjnym wybrać kierunek idealny dla rozwoju swojej kariery zawodowej.

Podczas dnia otwartego poświęconego studiom MBA kandydaci mogli zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć, a także porozmawiać z wykładowcami, którzy przekazali osobom zainteresowanym zalążek swojej wiedzy. Dzięki wsparciu doradców edukacyjnych dobór odpowiedniego programu studiów był prosty i odpowiednio dopasowany do profilu zawodowego.

Dzień otwarty w ALK został wzbogacony o dwa otwarte wykłady: „Negocjacje i budowanie relacji w biznesie” prowadzone przez Nikolaya Kirova oraz „Finanse – jak zwiększać wartość przedsiębiorstwa” przygotowane przez dra Pawła Wnuczaka. Oba tematy stanowiły wprowadzenie do specjalistycznych studiów MBA.

- Ogromnie cieszy nas zainteresowanie studiami MBA. Świadczy to o chęci rozwoju top menedżerów, którzy ciągle chcą poszerzać swoje kompetencje. Największe zaciekawienie budził najbardziej uniwersalny program Executive MBA, notowany w pierwszej 100-tce najlepszych programów MBA na świecie według rankingu „Financial Times”. Ale przyszli studenci rozważali również pozostałe, bardziej specjalistyczne kierunki, które przygotowywaliśmy biorąc pod uwagę potrzeby rynku, m.in. MBA Finanse, MBA IT, MBA dla inżynierów czy MBA Logistyka I Łańcuchy Dostaw – mówi Monika Żochowska, doradca edukacyjny Akademii Leona Koźmińskiego.

Tego samego dnia uczelnia przeprowadziła dzień otwarty również dla osób zainteresowanych studiami podyplomowymi na kierunkach: „Praktyczne zastosowanie SAP ERP” oraz „Zarządzanie w gospodarce o obiegu zamkniętym”. Była to okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami panującymi w światowej gospodarce.

Studenci zainteresowani rozwojem i wykorzystaniem informatyki w biznesie spotkali się z Sebastianem Sobczykiem, specjalizującym się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), trenerem programów SAP i Comarch XL, oraz Pawłem Woźniakiem, senior konsultantem SAP w modułach MM / WM / M / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym, a także na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce.  Obaj panowie szeroko opowiedzieli o wyzwaniach, jakie czekają na ultranowoczesne przedsiębiorstwa.

Podczas spotkania poświęconemu nowemu kierunkowi w portfolio ALK „Zarządzanie w gospodarce o obiegu zamkniętym” kandydaci mieli okazję na rozeznanie się w nowych trendach biznesowych, których celem jest przygotowanie menedżerów do zmian w zakresie reorganizacji pozyskiwania, produkcji i dystrybucji oraz usług z modelu linearnego na cyrkularny.

- W trakcie spotkania przeprowadzono dwa studia przypadków – pierwsze prowadzone przez Piotra Grodkiewicza, audytora M&M Consulting, drugie zaś przez dr Katarzynę Michniewską z ALK. Dla najbardziej aktywnych słuchaczy przygotowaliśmy drobne upominki w postaci książek i czasopism popularnonaukowych, które pozwolą na zgłębienie tematu. „Zarządzanie w gospodarce o obiegu zamkniętym” to kierunek, który wychodzi naprzeciw nowym trendom i przede wszystkim zmianom w prawie unijnym, dlatego warto się do tego tematu rzetelnie przygotować – dodaje Monika Żochowska.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która posiada wszystkie najważniejsze akredytacje biznesowe: EQUIS, AACSB, AMBA oraz CEEMAN. Koźmiński jest również najwyżej notowaną polską szkołą w rankingach „Financial Times”.

Zapraszamy do udziału w kolejnych dniach otwartych, które odbędą się już 16 września. Tym razem skierowane zostały do osób zainteresowanym kierunkiem azjatyckim: „Biznes chiński – jak działać skutecznie w czasach jedwabnego szlaku”. Więcej informacji na stronie www.kozminski.edu.pl

Dodał: Red Pen Public Relations