Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Maria Pawłowska przeciw nienawiści

2019-08-23 14:55:07

Lato to czas, w którym każdy szczególnie mocno pragnie poczuć się wolnym i na chwilę zapomnieć o bezwzględnej rzeczywistości. Wolność, niezależność i akceptacja – walka o te właśnie wartości jest niezwykle istotna  dla reżysera Youssefa Ouarraka. Jego filmowy obraz „One Summer Afternoon / Letnie popołudnie” zagości na dużych ekranach już 30 sierpnia br. Produkcja więcej niż niezwykła. Nie tylko z powodu tematu przewodniego, jakim jest miłość dwóch młodych kobiet. Także poprzez użytą technikę nagrywania – jedno ujęcie – jeszcze nigdy nie stosowaną w rodzimym kinie na tak dużą skalę. To wszystko sprawia, że opowiadana historia na długo zostaje w sercach i pamięci widzów.

 

 

„Film o pięknej miłości dwóch dziewczyn w świecie, któremu piękna brakuje” – tak o produkcji mówi Maria Pawłowska, która zyskała popularność dzięki rolom w m.in. „M jak Miłość”, „Lekarze na start” i „Sztuce kochania”. Grana przez nią Laura jest młodą mieszkanką stolicy, która nie boi się chodzić własnymi ścieżkami, nawet jeśli prowadzi to do licznych spięć rodzinnych. Matka Zuzanna (Anna Moskal, kojarzona z „Ślepnąc od świateł” czy „Dziewczyn ze Lwowa”) najbardziej jednak nie może się pogodzić z tym, że jej córka zamieszkała ze swoją dziewczyną, Anielą (Lucyna Szierok, znana z „Echo serca” i „Wojennych dziewczyn”). Gdy na obiedzie z okazji 25. urodzin dziewczyny dochodzi do kolejnej kłótni o ukochaną, nikt nie wie jeszcze, że wejście Laury do taksówki tego jednego letniego popołudnia zmieni jej życie na zawsze…

Na specjalną uwagę zasługują również montaż i muzyka filmowa. Całość została nagrana w jednym (!) ujęciu, aktorzy spędzili na planie zaledwie jeden dzień, a większość ich kwestii była improwizowana. W tle usłyszymy natomiast utwory takich wykonawców jak Rosalie. (gwiazda tegorocznego Kraków Live Festival, mająca na swoim koncie ma kolaborację z Dawidem Podsiadło i Taco Hemingwayem), Mikromusic i KARI. Jakie są nadzieje reżysera w związku z premierą filmu zaplanowaną na przyszły tydzień? „Wierzę, że każdy widz odbierze go w inny sposób, co innego biorąc do swojego serca i pomyśli, jak szerzyć miłość i pozytywne nastawienie w świecie, który tego tak bardzo potrzebuje” – podsumowuje Youssef Ouarrak w wywiadzie dla Cinema.pl.

Od 30 sierpnia będzie można zobaczyć tę niezwykłą produkcję w kinach w całej Polsce. Zerkajcie koniecznie na One Summer Afternoon / Letnie popołudnie, aby dowiedzieć się, czy w Waszym mieście będzie można na własne oczy śledzić losy Laury!

Premiera: 30 sierpnia 2019 r.

Reżyseria: Youssef Ouarrak

Zdjęcia: Zofia Goraj

Czas trwania: 78 min

Dystrybucja: Holly Pictures

Kategorie: Media
Dodał: Best Brands PR