Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Marketing internetowy - jakie treści są atrakcyjne dla klientów?

2018-04-09 09:24:34
Tworzenie treści jest jednym z kluczowych elementów odniesienia sukcesu w internetowej branży. Jak jednak wiadomo niektóre treści są lepiej przyswajane przez internautów a niektóre gorzej. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć, które treści są obecnie najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów

Tworzenie treści na stronę internetową to bardzo ważny element promocji danej marki. Atrakcyjne i interesujące informacje nie tylko pozwalają przyciągnąć uwagę użytkownika ale pomagają również w SEO. Pozycjonowanie stron www jest w końcu nieodzownym elementem odniesienia sukcesu w internetowej branży. Z tego też względu postaramy się wam podpowiedzieć jakie treści są obecnie najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Jak wiadomo obecnie większość użytkowników jest wzrokowacami z tego też względu treści wideo czy też animacja są oczywistym wyborem. Można  zatem bardzo często spotkać się z animowanymi filmikami odtwaranymi gdzieś w tle danej witryny www. Wizualne treści zwyczajnie dużo mocniej przemawiają do wyobraźni klienta niż suchy tekst.

Kolejnym rodzajem treści na jaki warto postawić to tak zwane studium przypadku czyli po angielsku case study. Tego rodzaju treści są niezwykle przydatne w przypadku chęci uzyskania wysokich konwersji oraz przekonania do swojej oferty użytkowników. Atutem case study jest prosta forma i duża liczba wykresów i grafik porównawczych które prezentują realne dane.

Następnym bardzo atrakcyjnym wizualnie ale również merytorycznie elementem może być infografika umieszczona na stronie. Przedstawia one bowiem ważne informacje w graficznej postaci. Dzięki temu klient jest w stanie zapoznać się z dużą ilością trudnych informacji w bardzo prosty sposób. Nie można bowiem zaprzeczyć, że mając z jednej strony te same informacje w postaci długiego bloku tekstu lub jako treść graficzną na pewno lepiej zapamiętamy tą drugą wersję.

Innym, popularnym od całkiem niedawna rodzajem treści jest podcast. Stanowi to idealną alternatywę dla treści czytanych. Taka forma prezentacji treści ma dodatkową przewagę ponieważ niesie ze sobą emocjonalną wartość. Słysząc wypowiedź drugiej osoby jesteśmy w stanie lepiej zapamiętać prezentowane treści.

Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski