Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Masaż klasyczny jako sposób na poprawę nastroju

2019-01-05 21:00:29
Masaż klasyczny jest jednym z najstarszym zabiegów znanych ludzkości. Jego początki sięgają ponad 3000 lat temu gdzie w Chinach zaczęto go stosować na wszelkiego rodzaju dolegliwości - z mniejszym lub większym skutkiem.

Aktualnie masaż coraz częściej jest tematem tabu nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn. Nic dziwnego, gdyż skutki jego stosowania mogą być niesamowite dla dosłownie każdego. W dzisiejszych czasach masaż klasyczny zdobył ogromną popularność i z tego względu dzieli się na wiele różnych gatunków - relaksacyjny, tajski, ciążowy czy nawet masaż gorącymi kamieniami. Uniwersalność masażu klasycznego polega na tym, że pomaga on na dolegliwości nie tylko fizyczne - ale też psychiczne. Wówczas działa on jak najbardziej poprawiając nasz nastrój.

Techniki występujące w masażu klasycznym

 

Chcąc poprawić swoje samopoczucie u specjalisty od masażów warto zapoznać się z podstawowymi technikami jakie są stosowane w tego rodzaju usłudze.

Podstawową techniką, którą stosuje się na samym początku jest głaskanie. Głaskanie polega na precyzyjnym dotyku z taką samą siłą - lecz o różnych natężeniach. Używa się tutaj głównie wewnętrznej strony dłoni, aczkolwiek wykorzystanie zaciśniętej pięści jest równie wskazane.

Kolejną techniką jest rozcieranie. Masażysta stosuje tutaj kuliste ruchy wykonywane miejscowo lub spiralnie. Stosuje się ją przeważnie na stłuczenia, skręcenia czy roztarcia.

Wyciskanie jako kolejna technika masażu stosowana jest w wielu rodzajach i gatunkach tych zabiegów. Polega na wykonywaniu ruchów o stałej sile i natężeniu wzdłuż masowanego odcinka.

Poza tymi głównymi technikami istnieje jeszcze wiele innych - stosowanych równie często. Ugniatanie, oklepywanie, wibracje, roztrząsanie czy wałkowanie - wszystkie te techniki stosowane przez najlepszych specjalistów sprawią, że Twoje ciało odpowiednio się odnowi, a Twój nastrój zdecydowanie się poprawi.

Jak się przygotować?

 

Aby w pełni oddać się aktowi masowania warto jak najlepiej się przygotować, aby uniknąć przykrych sytuacji - jak wiadomo masaż ma nas zrelaksować i poprawić nastrój, a nie na odwrót. Na około 1.5h przed samym masażem nie należy spożywać posiłków ciężkostrawnych. Przed zabiegiem koniecznie weź prysznic w domu. W wielu gabinetach można skorzystać z prysznica na miejscu - zapytaj o to swojego specjalistę. Podczas samego masażu wykorzystywane są środki poślizgowe dlatego zalecany jest prysznic również po zabiegu. Podczas zabiegu pacjent zawsze jest nagi - z częściami intymnymi przykrytymi ręcznikiem.

Działanie masażu klasycznego

 

Jako, że masaż działa nie tylko na dolegliwości fizyczne, ale i psychiczne stosowany jest on bardzo często na wszelkiego rodzaju spięcia, depresje czy złe samopoczucia. Masaż klasyczny pobudza lub uspokaja pacjenta - w zależności od stosowanych technik i sposobu masażu. Odpowiednio wykonany powoduje sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Jednak główną przyczyną działania masażu na nasz nastrój jest wydzielanie serotoniny - hormon tkankowy nazywany "hormonem szczęścia".

Sprawdź ten gabinet masażu Szczecin.

Kategorie: Uroda i zdrowie
Dodał: excop excop