Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

2019-05-22 12:59:32
Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

Agile Warsaw to największa w Polsce społeczność pasjonatów oraz praktyków metody Agile i Lean, która chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy dla największych organizacji w Polsce. Regularne spotkania są organizowane dla osób, które chcą poznać tajniki metodyk zwinnych. Od maja 2019 r. będą się one odbywać w siedzibie Centrali PKO Banku Polskiego.

Tematy pierwszego meet-up’u zaplanowanego na 27 maja to: „Wszystko czego nie rozumiesz w relatywnych estymacjach, ale boisz się zapytać” (poprowadzi Jarosław Łojko, który opowie o obalaniu mitów związanych z relatywnym szacowaniem i story pointami) oraz „Jak zarządzać zależnościami? Próba odpowiedzi” (zaprezentowany przez Marka Szwarca, który opowie o tym, dlaczego trzeba identyfikować zależności oraz jak skutecznie nimi zarządzać).

Zapisy na platformie meetup.

PKO Bank Polski w ramach programu Nowa Organizacja i Współpraca wprowadza Nowy Model Pracy oparty o kulturę Agile. Pozwala to organizacji rozwijać się szybciej i zwinniej, a także znacznie zwiększyć efektywność działania i poprawiać konkurencyjność. Poza wdrażaniem metodyk zwinnych w swojej organizacji, Bank przysłuży się również szerzeniu wiedzy na temat Agile.

– PKO Bank Polski koncentruje się na nowoczesnych rozwiązaniach – nie tylko technologicznych, ale również w zakresie sposobu w jaki pracujemy. Dlatego zdecydowaliśmy się na Transformację Cyfrową i wdrożenie Nowego Modelu Pracy, opartego o metodyki zwinne. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w siedzibie Banku pasjonatów Agile. Nasi pracownicy są nie tylko obserwatorami, ale również praktykami postępującej digitalizacji i zwinności. Dlatego każde spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń – mówi Karol Krawiec, dyrektor Biura Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

Spotkania Agile Warsaw będą organizowane cyklicznie, zasadniczo co dwa tygodnie – w centrali PKO Banku Polskiego, przy ul. Puławskiej 15 w Warszawie. Na każdym z nich zostaną omówione wybrane zagadnienia w formie prezentacji, warsztatów i dyskusji. Agile Warsaw to również idealne miejsce na networking. Inicjatorami współpracy są Ewa Koprowska i Łukasz Szóstek – Agile Coach’e, którzy współpracują z PKO Bankiem Polskim i współorganizatorzy Agile Warsaw.

Sprawdź tematy najbliższych spotkań i zapisz się!

 

Kategorie: Finanse, Edukacja
Regiony: mazowieckie
Dodał: Neuron APR