Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Miasto Wrocław, czyli pierwszy samorząd Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

2018-10-26 14:06:29
Wrocław, jako pierwsze miasto przystąpił do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). To przykład aktywności dla wzmocnienia strategii i działań zrównoważonego, nowoczesnego miasta. Nadanie członkostwa dla Miasta Wrocław odbyło się z końcem września br.

Współpraca w ramach PLGBC jest spójna ze strategią Miasta. Zmierzają one do poprawy jakości życia, w tym powietrza oraz stosowania nowoczesnych rozwiązań zielonego budownictwa, czy wykorzystywania inteligentnych technologii w ramach zrównoważonego rozwoju. Wrocław jest pierwszym miastem, które stało się Członkiem Stowarzyszenia. To działanie, które wspiera potencjał i rozwój zrównoważonej, nowoczesnej metropolii.

- Aktywnie działamy na rzecz wdrażania rozwiązań zrównoważonego budownictwa w Polsce i promowania najlepszych praktyk dla zielonej architektury. Obserwujemy wyzwania, jakie stoją dziś przed miastami dla stworzenia najlepszych warunków do życia i zdrowia ich mieszkańców. Ogromnie cieszy nas fakt, że mamy w gronie Członków pierwszy samorząd. Widzimy gotowość i otwartość Miasta Wrocław na idee green building i zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.  - podkreśla Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Wspólne promowanie najlepszych praktyk i tworzenie standardów zrównoważonej architektury miasta to inicjatywy, które warto podejmować. Kształtowanie miasta, to także konsekwentne budowanie przyjaznej przestrzeni dla jego mieszkańców, odzwierciedlenie nowej tożsamości. To również wsparcie edukacji i zwiększanie ekoświadomości społeczeństwa, podkreślenie roli, jaką może pełnić w walce ze zmianami klimatu dla budowania lepszej przyszłości.

- Odpowiadamy na oczekiwania mieszkańców, którzy od kilku lat, spośród propozycji budżetu obywatelskiego, wyjątkowo licznie wybierają projekty związane z powiększeniem przestrzeni zielonych. Mamy na uwadze ochronę środowiska, oszczędzanie energii i wody, zwiększanie powierzchni biologicznie czynnych, na przykład poprzez tworzenie zielonych dachów. Liczna obecność mieszkańców w organizacjach społecznych o charakterze proekologicznym potwierdza właśnie takie potrzeby i kierunki rozwoju Miasta - podsumowuje Mariola Apanel, Dyrektor Biura Ochrony Przyrody i Klimatu, Urząd Miejski we Wrocławiu.

Nadanie Członkostwa dla Miasta Wrocław odbyło się z końcem września br.

 
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC integruje, edukuje oraz wspiera rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Jest jedną z 75 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council. W Polsce jest platformą, która od 10 lat zrzesza firmy, organizacje i instytucje oraz ekspertów, którym bliska jest idea zielonego budownictwa.

Więcej:
www.plgbc.org.pl
www.facebook.com/PolishGreenBuildingCouncil

Dodał: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego