Kategoria

Wyszukiwarka

Region

NIŻSZY CZYNSZ ZA BIURO DZIĘKI TECHNOLOGII!

2019-09-30 15:37:37
Realko24 to nowość na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest to platforma internetowa z obszaru PropTech, powstała z inicjatywy Konrada Okły, która wykorzystuje proste, ale niespotykane wcześniej rozwiązanie polegające na bezpośredniej komunikacji wynajmującego z najemcą.

CZAS NA ZMIANY

Konrad Okła, inicjator i założyciel Realko24, zauważył, że branża nieruchomości B2B jest mocno zakorzeniona w tradycji i brakuje w niej nowoczesnych rozwiązań technologicznych, obecnych np. na rynku wynajmu prywatnego na krótki termin (np. Airbnb) czy przewozów osobowych (np. Uber). Konrad doskonale zna branżę nieruchomości, ponieważ przez kilka lat pracował jako broker, dlatego też zdał sobie sprawę, że wprowadzenie nowych technologii nie tylko przyspieszy i usprawni proces wynajmu komercyjnego, ale także znacznie obniży jego koszty. Postanowił wprowadzić swój rewolucyjny pomysł w życie, i tak właśnie powstała platforma Realko24, której popularność rośnie z dnia na dzień.

 

KORZYŚCI DLA NAJEMCÓW ORAZ WYNAJMUJĄCYCH

Korzystając z platformy Realko24 przedsiębiorca poszukujący biura do wynajęcia ma możliwość bezpośredniego kontaktu z wynajmującymi, bez udziału pośrednika. Z takiego rozwiązania płynie wiele korzyści, ponieważ wynajem odpowiedniej przestrzeni biurowej staje się niemal tak prosty jak znalezienie hotelu czy mieszkania na wakacje. Na tej stronie najemca ma wgląd do dostępnych ofert i samodzielnie może zdecydować, które najbardziej odpowiadają jego preferencjom – zapytanie trafia tylko do tych wynajmujących, którzy spełniają podane wymagania. Jest to więc duża oszczędność czasu i energii, ponieważ najemca nie musi wertować setek ofert oraz oglądać lokali proponowanych przez pośrednika, które nie są nawet w małym stopniu zbliżone do tego, czego poszukuje. Korzystanie z Realko24 prowadzi również do oszczędności finansowych. Zasady prowizji od transakcji są przejrzyste, jasne dla obu stron oraz sztywno ustalone – wynosi ona jedynie 1% wartości kontraktu płatną jedynie przez Wynajmującego po zawarciu umowy najmu. Usługa pośrednika kosztuje zazwyczaj 5-10% wartości kontraktu, a traci na tym i wynajmujący, i najemca (1  miesiąc w roku to np. 8,3 %). Kolejną zaletą jest to, że bezpośrednia komunikacja obu stron prowadzi do eliminacji nieporozumień i pełnej świadomości oczekiwań obu stron.

 

WARTOŚĆ DODANA

Konrad Okła dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii pragnie wprowadzić wartość dodaną do branży nieruchomości komercyjnych. Pracując jako broker przy wielu transakcjach czuł się po prostu zbędny i zauważył, że rolę pośrednika można ograniczyć. - Ten rynek jest specyficzny. Istnieje wokół niego pewien niepisany dogmat, który mówi, że bez pośrednika nie wynajmiemy. Normalnością tu jest korzystanie z usług agencji pośrednictwa. To przekonanie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości dopóki nie zwrócimy się w kierunku technologii, która pozwala skrócić ścieżkę dotarcia między najemcą a wynajmującym, jednocześnie znacznie tnąc koszt całego procesu. Już dziś trzeba sobie uświadomić, że pewne rozwiązania mogą w dużej mierze być przeżytkiem, a na wyciągnięcie ręki jest nowocześniejsza opcja, której zalety trudno przecenić. – tak Konrad opowiada o swoim pomyśle.

Ogromnym sukcesem dla Realko24 jest współpraca z największymi wynajmującymi powierzchni komercyjnych w Polsce. Poza tym, dzięki technologii możemy wynająć biuro w 40 krajach świata, z którymi kooperuje platforma.   

Dodał: Kornelia Dąbrowska