Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Na czas Wszystkich Świętych Wavelo ułatwia dojazd do cmentarzy

2019-10-29 13:12:44
W dniach 30 października – 4 listopada Wavelo uruchomi specjalne mobilne stacje rowerowe w obrębie 6 największych miejskich nekropolii. Stworzy to możliwość alternatywnego środka transportu osobom licznie w te dni odwiedzającym cmentarze.

Podobnie jak w poprzednim roku, operator rowerów miejskich, firma BikeU postanowiła wyjść na przeciw potrzebom komunikacyjnym mieszkańców Krakowa w szczególnym czasie, jakim jest dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. W związku z tym, po raz kolejny przy sześciu największych krakowskich cmentarzach uruchomione zostaną hot spoty, czyli miejsca, w których bez dodatkowej opłaty zostawić będzie można rowery Wavelo.

Hot spoty Wavelo zostaną umieszczone przy następujących cmentarzach:

  • Cmentarz Rakowicki (od ulicy Prandoty)
  • Cmentarz Batowicki (od ulicy Powstańców)
  • Cmentarz Podgórski (od alei Pod Kopcem)
  • Cmentarz Białoprądnicki (od ulicy Piaszczystej)
  • Cmentarz Prokocim (od ul. Podmiłów)
  • Cmentarz Bieżanów (od ul. Mała Góra)

W ubiegłym roku alternatywny środek dojazdu na cmentarze, jakim są rowery Wavelo wybrało niemal 500 osób. To tylko pokazuje, że ten pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród krakowian. mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu „Wavelo”. W tym roku ponownie zdecydowaliśmy się na uruchomienie mobilnych stacji Wavelo przy największych cmentarzach w mieście. Zachęcamy do wybrania roweru w te szczególne dni. To łatwy, przyjemny i przyjazny środowisku, a do tego pozwalający uniknąć korków środek transportu.  

Obszar hot-spotów widoczny będzie na mapie Wavelo – zarówno w przeglądarce internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. I to właśnie za pomocą smartfonów użytkownicy będą mogli sprawdzić czy zakończenie przejazdu odbywać się będzie w zakresie stacji mobilnej. Hot spoty czynne będą od środy 30 października do poniedziałku 4 listopada.

 

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój).

Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Diana Borowiecka

tel. 509 850 677
e-mail: diana.borowiecka@bikeu.pl
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration