Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nastrój się na dobrą podróż z radioodtwarzaczem samochodowych Barcelona 270BT Blaupunkt!

2018-04-11 09:03:22
Warszawa, 11 kwietnia 2018 – Blaupunkt, niemiecka ikona jakości, jeden z liderów branży Car Audio, wprowadza na polski rynek nowy model radioodtwarzacza samochodowego Barcelona 270BT.

Barcelona 270BT to najnowszy model radioodtwarzacza samochodowego w portfolio marki Blaupunkt, który skupia w sobie wszystkie cechy, z których słyną produkowane przez markę radioodtwarzacze samochodowe – bardzo dobry tuner, niezwykła funkcjonalność, solidna jakość wykonania oraz podtrzymanie pamięci ustawień.

rządzenie posiada wbudowany tuner radiowy „Automotive”, charakteryzujący się bardzo dużą selektywnością oraz wysoką jakością odbioru. Ten sam model stosowany jest w wielu odbiornikach montowanych fabrycznie przez koncerny samochodowe. Barcelona 270BT posiada funkcję RDS, która daje gwarancję odbioru najlepszego sygnału niezależnie od częstotliwości na jakich nadaje wybrana stacja radiowa. Tuner automatycznie sam dostraja częstotliwość w celu zachowania jak najlepszego odbioru sygnału FM. Do dyspozycji użytkownika dostępne są zakresy FM, MW oraz LW. Dzięki zakresowi fal długich LW możliwy jest odbiór Programu 1 Polskiego Radia na terenie Polski i krajach sąsiadujących.

Nowy model w ofercie wyposażono w moduł Bluetooth, który może pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, jak również źródła plików muzycznych zapisanych na kompatybilnych urządzeniach zewnętrznych. W bardzo prosty i szybki sposób możliwe jest sparowanie telefonu i prowadzenie rozmów w trakcie jazdy bez używania rąk, co znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze. Wbudowany w przedniej części urządzenia mikrofon oraz podłączone do radioodtwarzacza głośniki stanowią wygodną, funkcjonalną i bezpieczną alternatywę dla zewnętrznych zestawów głośnomówiących. Moduł Bluetooth współpracuje z książką telefoniczną a za pomocą odpowiednich przycisków na panelu sterowania możliwa jest obsługa telefonu w zakresie następujących funkcji: odbieranie, kończenie, wybieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych. Z radioodtwarzaczem może być sparowanych maksymalnie 5 urządzeń. Moduł Bluetooth obsługuje również profil A2DP, który zapewnia bezprzewodową transmisję ulubionych plików muzycznych zgromadzonych w pamięci podłączonego smartfona.

Najnowszy radioodtwarzacz marki Blaupunkt posiada napęd CD, który zapewnia odtwarzanie standardowych płyt CD-Audio, jak również nośników CD-R oraz płyt wielokrotnego zapisu CD-RW z nagranymi plikami MP3 oraz WMA. Napęd posiada system antywstrząsowy co pozwala na niezakłócone odtwarzanie płyt nawet podczas jazdy wyboistymi drogami. W przedniej części panelu zlokalizowane jest gniazdo USB, które również daje możliwość odtwarzania plików muzycznych oraz jest kompatybilne z urządzeniami iPod, iPhone. Poniżej portu USB znajduje się gniazdo AUX, dzięki któremu możliwe jest podłączenie kolejnych zewnętrznych źródeł muzyki. Pod panelem producent umieścił czytnik kard SD, który również może odtwarzać wybrane przez kierowcę lub pasażerów ulubione pliki MP3/WMA.

Urządzenie posiada wbudowany wzmacniacz 4x50W, który jest wystarczający, aby zasilić standardowe głośniki montowane fabrycznie w pojazdach. W przypadku rozbudowy systemu nagłaśniającego o zewnętrzny wzmacniacz, dostępne są 4 wyjścia RCA o napięciu 4V oraz oddzielne, regulowane wyjście do subwoofera. W celu zapewnienia jak najlepszego dźwięku dostosowanego do preferencji użytkownika dostępna jest regulacja niskich i wysokich tonów oraz equalizer parametryczny ze zdefiniowanymi ustawieniami typu Rock, Pop, Classic. Dla wielbicieli niskich tonów dostępna jest funkcja X-Bass, która służy do wzmocnienia niskich częstotliwości.

W celu zwiększenia komfortu obsługi radioodtwarzacza, panel został wyposażony w dwa pokrętła: jedno do regulacji głośności i szybkiego wyciszania oraz drugie do obsługi folderów, przeglądania książki telefonicznej, ustawień tunera i wyboru funkcji dostępnych w menu. Dzięki wbudowanemu analogowemu modułowi możliwe jest również podłączenie radioodtwarzacza do fabrycznego sterowania z kierownicy w wielu różnych pojazdach. Można również korzystać z pilota zdalnego sterowania, który tak jak ochronne etui na panel, jest dołączony do zestawu.

Radioodtwarzacz samochodowy Barcelona 270BT posiada to, z czego od dawna słyną samochodowe radioodtwarzacze marki Blaupunkt – podtrzymanie pamięci ustawień. Dzięki tej funkcjonalności w przypadku braku źródła zasilania, rozładowania akumulatora czy wymontowania radioodtwarzacza, wszelkie ustawienia zostają zachowane w pamięci i nie trzeba ponownie zapisywać ulubionych stacji radiowych czy od nowa definiować charakterystykę dźwięku.

Producent dołączył do radioodtwarzacza podstawowe elementy instalacyjne, co sprawia, że wystarczy poprawnie zamontować urządzenie i cieszyć się jego funkcjonalnością podczas długich podróży swoim ulubionym autem.

 Funkcje i specyfikacja:

 • Wysokiej klasy tuner FM
  FM (RDS), AM (MW,LW)
 • Dwa pokrętła do szybkiego i wygodnego przeglądania folderów / plików
 • Odtwarzane formaty: MP3, WMA
 • Szybkie odtwarzanie z USB, SDHC, SD
 • Wybierane tryby wyświetlania (znaczniki ID3, folder / czas odtwarzania, zegar, wszystkie tryby)
 • Nośnik danych: CD-DA, CD-R, CD-RW, USB, SDHC, SD
 • iPod, kontrola iPhone'a (przez USB)
 • 9-cyfrowy wyświetlacz
 • Wbudowany Bluetooth
 • Wbudowany mikrofon
 • Przedni port USB (typ A)
 • Gniazdo kart SDHC (za panelem)
 • Przednie gniazdo AUX
 • Wejście programowalnego sterowania z kierownicy
 • Moc maksymalna 4x50 W
 • 4-kanałowe wyjście przedwzmacniacza
 • Oddzielne wyjście na subwoofer
 • Ustawienia dźwięku (Rock, Pop, Classic)
 • X-Bass
 • Czerwone podświetlenie klawiszy
 • Zdejmowany panel
 • Pilot zdalnego sterowania (w zestawie)
 • Kod EAN: 4260 499 850 166

 

Sugerowana cena detaliczna brutto: 549 zł

 

 

- KONIEC –

 

O firmie Blaupunkt.

 

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok, kiedy radiofonia stawiała w Niemczech pierwsze kroki, w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca początkowo słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. 100 lat historii motoryzacji to również lata technicznych wynalazków firmy Blaupunkt. W roku 1932 zakłady Ideal wyprodukowały pierwsze w Europie radio samochodowe - model Blaupunkt AS 5, który stał się fundamentem rozwoju współczesnych samochodowych systemów audio. Obecnie marka w swoim portfolio posiada takie kategorie urządzeń jak car-audio, home audio, małe AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe, duże AGD do zabudowy.

 

O firmie 2N-Everpol.

 

Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, Brax, Helix, Match , Myaudioart, Lector czy Morel, a także produktów z kategorii małego AGD marki Blaupunkt.

Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, MORELO, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX, FLAMEFIELD, KOZIOL oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS.

Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu - grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2017 firma kolejny raz dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

Więcej informacji: http://www.blaupunkt.com i www.everpol.pl.

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Dokowicz

tel. +48 519 141 499

katarzyna.dokowicz(at)everpol.pl

 

Dane rejestrowe:

2N-Everpol Sp. z o.o.

02-801 Warszawa, ul. Puławska 403A

NIP 951-20-79-512, REGON 010130717, KRS 0000164987

 

Biuro handlowe:

ul. Polna 6

05-500 Chyliczki

Dodał: 2N-Everpol