Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Naukowczynie z Politechniki Krakowskiej walczą o tytuł w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku!

2018-02-20 14:58:16
Z ponad 260 zgłoszeń, Loże Ekspertów wyłoniły finalistki i finalistów w 7 kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku 2017 dowiemy się podczas gali finałowej 1 marca br.

Finalistkami w kategorii NAUKA I BIZNES są Agnieszka Sobczak-Kupiec i Bożena Tyliszczak, z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, Centrum Bionanotechnologii i Innowacyjnych Technik im. Richarda P. Feynmana sp. z o.o. Politechniki Krakowskiej

Kto w tym roku ma szansę na tytuł?

Finalistki oraz finaliści zostali wyłonieni w 7 kategoriach: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostaną mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet.

Ponad 40 ekspertów nie miało łatwego zadania, ponieważ w tym roku padł kolejny rekord zgłoszeń – nadesłano ich ponad 260. Loże ekspertów w poszczególnych kategoriach to tegoroczna nowość w konkursie Bizneswoman Roku – i to właśnie eksperci po zapoznaniu się z formularzami kandydatek i dyskusjach wyłonili tegoroczne finalistki. Konkurencja była naprawdę ogromna.

- Zarówno liczba jak i jakość zgłoszeń pokazuje jak wiele jest dziś w Polsce kobiet przedsiębiorczych, realizujących wyjątkowe projekty i osiągających wielkie sukcesy. Wybór finalistek poprzedziły w tym roku wielogodzinne dyskusje ekspertów. Znalezienie się w finale już jest więc dużym osiągnięciem. Wszystkim finalistkom z całego serca gratuluję – komentuje Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, organizatora konkursu.

NAUKA I BIZNES

W tej kategorii o nagrodę główną walczą kobiety efektywnie łączące prowadzone projekty bądź badania naukowe z obszarami przedsiębiorczości. W ten sposób realizują postulat dostarczania zasobu wiedzy do gospodarki, tworząc innowacyjne rozwiązania. Partnerem kategorii jest Shell.

- Diversity & inclusion, czyli polityka akceptacji różnorodności, włączania, angażowania i równego traktowania to jeden z filarów kultury Shell. Nierówne traktowanie płci to jedno z największych wyzwań, z jakimi na co dzień zmaga się świat biznesu na całym świecie. Równouprawnienie płci jest dla nas ogromnie ważne. W samym biurze Shell w Krakowie kobiety stanowią 73% pracowników i 67% kadry menedżerskiej. Wspieramy kobiety w rozwoju ich kariery i zachęcamy do poszerzania kompetencji. Chcemy je inspirować do realizacji swoich ambicji i planów, dlatego zapewniamy potrzebne narzędzia, takie jak szkolenia czy mentoring. Z przyjemnością angażujemy się w inicjatywy takie jak konkurs Bizneswoman Roku, które nie tylko promują kobiety w biznesie i zachęcają je do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, ale też pokazują, jak wiele sukcesów firmy zawdzięczają właśnie kobietom – tłumaczy Agnieszka Pocztowska, Dyrektor Generalny Centrum Operacji Biznesowych Shell w Krakowie.

Finalistki:

BOŻENA TYLISZCZAK I AGNIESZKA SOBCZAK-KUPIEC - naukowczynie z Politechniki Krakowskiej i ekspertki od biomateriałów i nanotechnologii. Przygotowały ponad kilkanaście technologii do wdrożenia w różnych branżach - od farmacji i stomatologii po pszczelarstwo.

 

PROF. MARIA SIEMIONOW – naukowczyni działająca w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej. Badaczka unikalnej terapii  leczenia dystrofii mięśniowej Duchenne’a z zastosowaniem komórek chimerycznych. Jej osiągnięcia w nauce dążą do wprowadzenia innowacyjnych terapii w transplantacji różnych narządów. 

IGA WASIAK – Członek Zarządu NanoVelos S.A. i pomysłodawczyni metody otrzymywania nanocząsteczek polisacharydowych do podawania leków przeciwnowotworowych. Od początków istnienia firma pozyskała już 6 grantów na kontynuację badań na łączną kwotę ponad 17 mln złotych.

Lista finalistek i finalistów IX edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w pozostałych kategoriach dostępna jest tu: https://bizneswomanroku.pl/znamy-juz-finalistki-finalistow-ix-edycji-konkursu-sukces-pisany-szminka-bizneswoman-roku-sprawdz-szanse-zdobyc-tytul/

O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku 2017 dowiemy się podczas gali finałowej 1 marca 2018 roku.

 

***

O KONKURSIE

Ogólnopolski Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 8 lat nagradza przedsiębiorcze Polki. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

 

Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką

Partner strategiczny: Mastercard

Partnerzy kategorii: Coca-Cola Poland Services, DPD Polska, IGT Poland, Microsoft, Shell

Partner merytoryczny: Deloitte

Partnerzy Gali: Ghelamco, La Perla, Jacob’s Creek

Partnerzy: Ambasada Australii, Teraz Polska, Program Executive MBA@UW, Business Center Club, Vital Voices

Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, chillizet, polki.pl, Polsat Cafe, Uroda Życia, Brief, Sukces Pisany Szminką

 

ORGANIZATOR

 

 

 

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl oraz www.sukcestoja.pl

Dodał: BWPR