Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Neony świetlne, czyli ponadczasowe rozwiązanie

2019-10-08 10:07:49
Neony są obecnie bardzo rzadko spotykane, a znacznie częściej możemy zobaczyć ich ledowe odpowiedniki. Sprawdź czym wyróżnia się Neon LED i dlaczego warto wybierać produkty wykonane w tej energooszczędnej technologii.
Neon jeszcze dosyć niedawno był bardzo popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o efektowne oświetlenie reklamy. Były to świecące napisy wykonane z przezroczystego szkła, pokrytego luminoforem i wypełnionego mieszaniną neonu i argonu. Jak to w przypadku lamp wyładowczych nie mogło tam zabraknąć również rtęci. Właśnie ze względu na wykorzystanie w nich szkodliwej dla zdrowia rtęci, powoli zaczynamy odchodzić od tego typu rozwiązań i coraz częściej stawiamy na neon LED.

Neony LED stanowią bardzo elastyczną alternatywę dla swoich tradycyjnych zamienników. Wyposażone w źródło światła LED. Pokryte mocnym silikonowym pancerzem są odpowiednio giętkie, a zarazem wytrzymałe. Wykorzystując neony LED, będziemy mogli zaprojektować dowolny kształt, a dzięki specjalnym uchwytom, w prosty i szybki sposób je zamontujemy. Idealnie sprawdzą się zarówno w instalacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Neon LED Flex to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w branży reklamowej, czy podczas projektowania i budowy nowoczesnych systemów oświetlenia. Ich plaska powierzchnia, jednolita moc świetlna na całej długości oraz wysoka odporność na warunki zewnętrzne sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Dodał: Viva