Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nexity i Orange łączą siły

2017-09-20 16:47:53
Nowe mieszkanie z superszybkim Internetem – to nowy standard w budownictwie mieszkalnym, który w Warszawie wdrażać będą francuski deweloper Nexity i jeden z dominujących na polskim rynku operatorów telekomunikacyjnych – firma Orange. Obie firmy podpisały właśnie umowę o współpracy.

Efektem umowy, zawartej pomiędzy Nexity i Orange będzie zaopatrzenie mieszkań, powstających w inwestycjach realizowanych przez Nexity, w dostęp do najnowocześniejszych sieci bazujących na technologii włókien optycznych, nazywanych powszechnie światłowodami. Obaj sygnatariusze umowy zobowiązali się do współpracy w zakresie współfinansowania inwestycji i utrzymania infrastruktury telekomunikacyjnej FTTH. Po stronie Orange będzie leżeć budowa konstrukcji Punktu Kontaktowego (Światłowodowego), natomiast Nexity zapewni pozostałą infrastrukturę i będzie czuwać nad jej konserwacją.

FTTH (ang. Fiber To The Home) to skrót opisujący infrastrukturę, w której światłowód łączy centralę bezpośrednio z mieszkaniem. Dzięki temu pomiędzy dostawcą a odbiorcą Internetu znikają wszelkie bariery, spowalniające transfer danych. Z użyciem światłowodu staje się on praktycznie nieograniczony. Kabel światłowodowy, zbudowany z przezroczystego włókna szklanego z dodatkiem tworzyw sztucznych przesyła dane za pośrednictwem światła. To jedna z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych technologii telekomunikacyjnych. Dzięki światłowodom, które zapewni Orange, mieszkańcy osiedli budowanych przez Nexity zyskają bardzo szybki i stabilny dostęp do Internetu, telefonii i telewizji, uniezależniony np. od zmiennej pogody, która może mocno wpływać na inne, mniej nowoczesne infrastruktury.

Nowi mieszkańcy osiedli wybudowanych przez Nexity będą mogli też skorzystać z oferty Orange Energia w zakresie dostarczenia energii elektrycznej na korzystnych warunkach. To elastyczne rozwiązania, które pozwalają znacznie skrócić czas podłączenia energii w mieszkaniu oraz znacznie uprościć związane z tym formalności.

 W efekcie naszej kooperacji z Orange możemy zapewnić mieszkańcom naszych budynków najwyższą jakość świadczonych usług telekomunikacyjnych. Dzięki temu nasi klienci będą mogli bez ograniczeń korzystać w domu z superszybkiego i stabilnego połączenia z Internetem, co znacznie poprawi ich komfort pracy przy komputerze i uprzyjemni chwile codziennego relaksu przed telewizorem. To kolejny krok w realizacji naszej strategii tworzenia mieszkań nowoczesnych, wyposażonych w innowacyjne rozwiązania technologiczne na miarę XXI wieku – podkreśla Adam Dąbkowski, Dyrektor Generalny Nexity Polska.

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 4 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie – Next Ursus przy ul. Posag 7 Panien, MY Bemowo przy ul. Batalionów Chłopskich 79 oraz Skylife przy ul. Jana Kazimierza 33. Kolejna inwestycja będzie zlokalizowana przy ul. Kłobuckiej 6 na warszawskim Ursynowie.

O Nexity:

Grupa Nexity, to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządza nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na a terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.

Dodał: M&CC