Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nowe kamery Axis czujne w dzień i w nocy

2013-05-17 09:52:35
Axis Communications – lider sieciowego nadzoru wizyjnego – wprowadza do oferty dwie kopułkowe, stałopozycyjne kamery sieciowe, AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-VE, zapewniające wysoką rozdzielczość obrazu HDTV. Urządzenia te pracują w trybie dzień/noc i mogą być zainstalowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

W szkołach nowe kamery sprawdzą się jako „dodatkowe oczy” dla nauczycieli pilnujących bezpieczeństwa dzieci podczas przerw. Pozwolą także wychwycić i wyeliminować niebezpieczne incydenty, zachowania i zagrożenia zewnętrzne. W hotelach, butikach, restauracjach czy biurach będą pełnić funkcję ochroniarza pilnującego bezpieczeństwa osób i mienia, a także dobrego dozorcy, który nigdy nie śpi. Na prywatnych posesjach zastąpią lub wspomogą czujność psich wartowników.

 

AXIS M3024-LVE wytwarza obraz o rozdzielczości 1-megapikselowej lub HDTV 720p z polem widzenia 80°, natomiast AXIS M3025-VE wytwarza obraz o rozdzielczości 2-megapikselowej, HDTV 1080p z szerokim kątem pola widzenia 93°. Obydwie kamery mają automatycznie zdejmowany filtr odcinający promieniowanie podczerwone. Umożliwia on kamerom przechwytywanie kolorowego obrazu w warunkach dziennych i wykorzystanie promieni podczerwonych (IR) w warunkach słabego oświetlenia do rejestrowania wysokiej jakości czarno-białego obrazu. AXIS M3024-LVE dodatkowo umożliwia nadzór w całkowitych ciemnościach, używając wewnętrznego oświetlacza podczerwonego (IR), zobacz film.

 

"Kamery AXIS M30-VE są małe i atrakcyjne cenowo, a przy tym zapewniają wiele korzyści, w tym rozdzielczość HDTV, tryb pracy dzień/noc, porty wejścia/wyjścia dla urządzeń zewnętrznych i obsługę łatwego w użytkowaniu oprogramowania AXIS Camera Companion oraz innego oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym", mówi Erik Frännlid, Dyrektor Produktowy Axis. "Są one również zabezpieczone przed aktami wandalizmu i mogą być szybko zainstalowane wewnątrz lub na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, kamery AXIS M30-VE są atrakcyjnymi rozwiązaniami dla profesjonalnych niskobudżetowych instalacji".

 

AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-VE umożliwiają szybki i łatwy montaż. Mogą być instalowane na ścianach lub sufitach, a kierunek kamery można łatwo ustawić. Kamery obsługują monitoring sceny pionowej Corridor Format, umożliwiający uzyskanie strumieni wizyjnych o orientacji pionowej, maksymalizując monitorowany obszar. To przydaje się na przykład w nadzorze klatek schodowych, korytarzy, przejść, dróg, tuneli i innych miejsc. Urządzenia wyposażone są w kabel sieciowy o długości 2 m (6,6 ft.) i zasilane za pomocą sieci Ethernet (IEEE 802.3af). Kamery nie wymagają stosowania obudowy zewnętrznej, gdyż są zgodne z klasami ochrony IP66 oraz NEMA 4X. Urządzenia są odporne na kurz, deszcz, śnieg i korozję.

 

Kamery AXIS M3024-LVE i AXIS M3025-będą dostępne za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis w trzecim kwartale 2013 roku.

 

Pozostałe funkcje kamer:

 

• Wiele jednoczesnych, oddzielnie konfigurowalnych strumieni H.264 i Motion JPEG.

•Szeroki zakres z dynamicznym kontrastem do obsługi w trudnych warunkach oświetleniowych.

•Ulepszone zarządzanie alarmami z jednym wejściem i wyjściem z możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych.

•Inteligentne aplikacje wideo, takie jak detekcja ruchu i zabezpieczenie antysabotażowe, a także dodatkowe aplikacje przez platformę AXIS Camera Application Platform (np. liczenie osób).

•Wewnętrzny czytnik kart microSDXC umożliwiający przechowywanie kilku dni nagrań na lokalnej karcie pamięci. Przy zastosowaniu z darmowym oprogramowaniem AXIS Camera Companion użytkownicy mogą w łatwy sposób zdalnie przeglądać obraz z maksymalnie 16 kamer i skutecznie nim zarządzać..

•Kamery AXIS M30 są również obsługiwane przez inne aplikacje do zarządzania materiałem wizyjnym, w tym oprogramowanie AXIS Camera Station i rozwiązania firm trzecich poprzez program Axis Application Development Partner. Ponadto, kamery obsługują AXIS Video Hosting System i ONVIF, ułatwiający integrację systemu kamer.

 

Zdjęcia i inne materiały są dostępne na stronach:

www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3024lve

www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3025ve

http://www.axis.com/r/video-m30ve

 

O firmie Axis Communications

Jako lider rynku z zakresu sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza drogę do bezpieczniejszego, inteligentniejszego świata-promując migrację z systemów nadzoru analogowego do systemów cyfrowych. Oferowane sieciowe systemy wizyjne przeznaczone do profesjonalnych instalacji, produkty i rozwiązania Axis oparte są na nowatorskich i otwartych platformach technologicznych. Axis posiada ponad 1400 dedykowanych pracowników w 40 lokalizacjach na świecie i współpracuje z partnerami działającymi na terenie 179 krajów. Założony w 1984 roku Axis jest szwedzką firmą informatyczną, notowaną na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ OMX pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem www.axis.com

Kategorie: RTV, Komputery, Dom
Dodał: Planet PR