Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nowe trzpienie GN 412 wraz z akcesoriami

2019-04-29 12:43:12
Gama trzpieni firmy Elesa+Ganter została poszerzona o nowy model GN 412. Trzpień ten został osadzony w oprawce montażowej, dzięki czemu można go w łatwy sposób zamontować w konstrukcji maszyn i urządzeń.

Dodatkowe akcesoria w postaci oprawki montażowej GN 421.1 oraz tulei najazdowych pozwalają tworzyć gotowe komplety elementów ryglujących np. szuflad, pokryw, osłon itp. Wymienione produkty są rekomendowane także do systemów profili z rowkami teowymi.

„Wprowadzone rozwiązanie jest naszą odpowiedzią na zapytania ze strony klientów. Jednocześnie jest metodą ułatwiającą korzystanie z elementów ustalających. Konstrukcja trzpienia GN 412 została oparta na bazie mini trzpienia GN 822, do którego dodano oprawkę montażową. Dzięki takiej konstrukcji trzpień można montować poprzecznie w stosunku do kierunku działania szpilki. Montaż może odbywać się od przodu przez otwory przelotowe za pomocą śrub cylindrycznych lub od tyłu przez otwory gwintowane.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska

Istnieje szereg aplikacji, w których zatrzaśnięcie trzpienia odbywa się samoczynnie np.:

  • podczas opuszczania pokryw,
  • najazdu szuflady,
  • blokowaniu dwóch modułów urządzeń względem siebie.

W takiej sytuacji musimy zadbać o to, aby zamontowane elementy naprowadziły ruchomą szpilkę trzpienia, a później pewnie ją zablokowały w otworze. W takim przypadku parą dla trzpienia GN 412 jest tuleja pozycjonująca GN 412.2 (prosta) lub GN 412.3 (stożkowa). Montaż tulei pozycjonujących może odbywać się bezpośrednio w konstrukcji za pomocą gwintu zewnętrznego lub w oprawce GN 412.1, która dodatkowo pozwala wyregulować ustawienie tulei względem trzpienia w celu najlepszego najazdu i pewnej blokady.

Tuleje pozycjonujące z serii GN 412.2 oraz GN 412.3 pozwalają na łatwe zatrzaśnięcie trzpienia ustalającego, a hartowana stal, z której są wykonane zapewnia długotrwałą eksploatację bez obawy o „rozbicie” otworu pozycjonującego. Sposób montażu oraz przykład zastosowania trzpienia GN 412 wraz z tulejami GN 412.2 oraz GN 412.3 i oprawką montażową GN 412.1 został przedstawiony poniżej.

Do sprzedaży wprowadzono również tuleje pozycjonujące GN 412.4 i GN 412.5 w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 431. Zastosowanie tych materiałów pozwala na wdrożenia tego typu blokad w aplikacjach zewnętrznych oraz wymagających mycia środkami czyszczącymi np. w:

  • Przemyśle spożywczym,
  • Przemyśle farmaceutycznym,
  • Przemyśle chemicznym itp.

Linki:

 

Kategorie: Przemysł
Dodał: Elesa+Ganter Polska