Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nowy Mistrz Polski IV Regat Youtuberów! Zacięta walka!

2018-06-12 10:58:53
W miniony weekend, na Mazurach, odbyła się IV edycja żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 60 internetowych twórców podzielonych na 12 załóg. Jednak zwyciężyć mogła tylko jedna z nich. Na najwyższym podium stanęła ekipa Agnieszki Grzelak !

Regaty YouTuberów po raz czwarty!

Regaty YouTuberów to wydarzenie, którego misją jest promowanie idei żeglarstwa, regionu Mazur oraz aktywnego wypoczynku wśród młodych osób. Z tą myślą Bartek Milewski ze szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów stworzył pierwsze tego typu wydarzenie dedykowane twórcom YouTube`a. - Już od czterech lat najpopularniejsi YouTuberzy przyjeżdżają do nas, aby spróbować swoich sił w żeglarstwie. Z każdym rokiem frekwencja jest coraz większa, przybywa wielu nowych uczestników, a co za tym idzie rywalizacja staje się jeszcze bardziej zacięta. – mówi Bartek Milewski. W tym roku na starcie regat pojawiło się aż 60 uczestników, dla których poza udziałem w żeglarskich Mistrzostwach Polski, była to również okazja do spotkania się z innymi twórcami oraz fanami, którzy licznie przybyli dopingować swoich idoli.

Nowy Mistrz Polski w regatach YouTuberów

Ostatnie dwie edycje zdominowane były przez ekipę Śmiechawy TV oraz Cybermariana. Aż dwukrotnie stawali oni na najwyższym stopniu podium. W tym roku ich dobrą passę przełamać chciało aż 11 załóg, które podczas trzech biegów wyścigowych rywalizowały ze sobą do ostatnich metrów. Ostatecznie po złote medale i Puchar Róży Wiatrów sięgnęła załoga kapitan Agnieszki Grzelak z Aleksandrą Długołęcką, Patrycją Wolff, Dominikiem Rupińskim, Filipem Kłodą (SMAV) oraz sternikiem Zdzisławem Smoczyńskim. - Nie spodziewaliśmy się tego zwycięstwa. Poza Filipem dla nas wszystkich był to debiut w Regatach YouTuberów, ale wszyscy ciężko pracowali na pokładzie zgodnie z instrukcjami naszego sternika i to przełożyło się na nasz sukces. Wielkie emocje, niesamowita przygoda i łzy szczęścia. To był najlepszy weekend w całym roku!opowiadała po ceremonii dekoracji zwycięska załoga Agnieszki Grzelak.

Na drugim stopniu podium, kolejny rok z rzędu, zameldowała się załoga 5 sposobów na z Kuzynem Hindusem. Zaraz za nimi, z takim samym dorobkiem punktowym, ale niższą lokatą w ostatnim biegu załoga z DeeJay`em, Worotem, Luure, Rudym Człowiekiem, Sadamem i sterniczką Magdą Sadowską.

Charytatywny stream w walce z rakiem

Jak co roku, Regaty YouTuberów to nie tylko dobra zabawa i sportowa rywalizacja, ale także okazja do niesienia pomocy. Zgodnie z tradycją, zwycięzcy z poprzedniej edycji przypada w gestii wybór celu, na który zbierane będą środki. Decyzją Cyber Mariana – ubiegłorocznego Mistrza Polski, wsparcie po IV edycji otrzyma Fundacja Pokonaj Raka. W minioną sobotę po zakończeniu żeglarskich zmagań, odbyła się ponad dwugodzinna transmisja na żywo z udziałem wszystkich uczestników wydarzenia, którą dotychczas obejrzało ponad 130 000 osó. Podczas charytatywnego streama widzowie mogli wpłacać nawet drobne kwoty na rzecz fundacji. W ten sposób Cyber Marian wraz z innymi twórcami uzbierali łącznie aż 8.426,32zł, z czego aż 2.000zł trafiły od Micha, autora kanału Miłośnicy 4 kółek. Już wkrótce wszystkie pieniądze zasilą konto fundacji. – Fajnie, że przy okazji Regat YouTuberów znów udało nam się zrobić wspólnie coś dobrego. Tutaj ogromne podziękowania należą się przede wszystkim fanom, którzy wsparli inicjatywę, ale również każdemu twórcy, który wziął udział w stream`ie, czy choćby udostępnił link do transmisji. Nie można też zapomnieć o serwisie Tipanddonation, który obniżył swoje prowizje specjalnie na tę potrzebę, a także zapewnił narzędzie do jej przeprowadzenia live`a. Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie i zaangażowanie. - powiedział po zakończonej transmisji Cyber Marian.    

 

Klasyfikacja generalna:

I miejsce: Agnieszka Grzelak, Aleksandra Długołęcka, Dominik Rupiński, SMAV, sternik: Zdzisław Smoczyński

II miejsce: 5 sposobów na, Kuzyn Hindus, sternik: Robert Wolny

III miejsce: DeeJay, Worot, Luure, Rudy Człowiek, Sadam, sternik: Magdalena Sadowska

IV miejsce: Wojtek Szumański, Cyber Marian, Marianna, Max Makowski, Autostopem na koniec świata, sternik: Dawid Adamski

V miejsce: Śmiechawa TV, sternik: Szymon Micsutka

VI miejsce: Madeline Gavi, Ihanio, Epic Cheat Meal, Bartek bez przepisu, sternik: Marcin Płuciennik

VII miejsce: Waksy, Nieprzygotowani, sternik: Tomasz Ostaszewski

VIII miejsce: Astrofaza, EMCE Kwadrat, Matura to Bzdura, sternik: Grzegorz Walczak

IX miejsce: Wybrakowana, CTSG87, MrSetoKami, Sou Shibo, That`s Alien, El Buczo: Remigiusz Kapcia

X miejsce: Czas Gentlemanów, Motodoradca, Porady Rowerowe, Miłośnicy 4 kółek, sternik: Marek Lipski

XI miejsce: Sprytne Babki, sternik: Marek Tyburcy

Dyskwalifikacja załogi: Ajgor Ignacy, Magic of Y, CzugA, Beksy, sternik: Bolesław Oleksy

 

Sponsorami wydarzenia byli: GoPro, Porta Drzwi, Granna, Cupsell oraz Red Bull.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: 4FUN TV, CZWÓRKA Polskie Radio, Magazyn Żagle, Apy News oraz YT360.

 

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest agencja eventowa LocoLoop Group

 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Łukasz Stępniak: lukasz@locoloop.eu tel. 734-466-44

Dodał: Kolterman Media Communications