Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nowy konkurs fotograficzny z nagrodami

2019-07-25 10:52:41
Ciekawe pomysły na przykłady dbania o ekologię, sterta śmieci w lesie czy obecna susza - na fanpage kampanii ekologicznej wystartował konkurs fotograficzny, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zachęcają do przesyłania prac związanych ze zmianami klimatu i działaniami proekologicznymi.
Konkurs trwa od 8 lipca do 31 sierpnia 2019r., w tym okresie przyjmowane będą prace. Inicjatywa jest elementem kampanii społecznej Lato z klimatem, a jej ideą - promowanie dobrych postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne oraz zachęta dla dzieci i młodzieży do aktywnego przeciwdziałania niszczeniu środowiska naturalnego, a także promocja fotografii jako środka artystycznego.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: 0-10 lat oraz 11 . Aby wziąć w nim udział, uczestnicy muszą przygotować fotografię, nawiązującą do tematyki konkursu - zmian klimatu, dbałości o środowisko naturalne, gospodarki odpadami oraz powinny nieść ze sobą wymiar artystyczny. Mogą np. przedstawiać problemy związane z degradacją środowiska, zmianami klimatycznymi czy przykłady dobrych praktyk w trosce o środowisko. Zdjęcia powinny być wykonane w formie cyfrowej, z wykorzystaniem dowolnego sprzętu fotograficznego(np. zdjęcia wykonane smartfonem, lustrzanką, bezlusterkowcem, dronem itd.). Dopuszcza się niewielkie poprawki graficzne zdjęcia, np. poprawę kontrastu, ekspozycji czy ostrości.

Zdjęcia należy przesłać w formie cyfrowej za pośrednictwem fanpage Lato z klimatem na portalu Facebook.com w wiadomości lub komentarzu pod postem z informacją o konkursie. Po zakończeniu akcji jury wyłoni laureatów miejsc 1-3 w dwóch kategoriach wiekowych, dla których przygotowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest Biuro Poselskie Gabrieli Lenartowicz, z siedzibą w Raciborzu przy ul. Opawskiej 13.

***

Kampania ekologiczna Lato z klimatem
www.facebook.com/LatoZklimatem
www.twitter.com/KlimatemZ

Kampania ekologiczna Lato z klimatemjest przedsięwzięciem, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych oraz działań odpowiedzialnych społecznie a także zaangażowanie mieszkańców (głównie młodzieży). Adresowana jest do dzieci i młodzieży z regionu oraz kobiet prowadzących gospodarstwa domowe. Jej inicjatorką jest poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

***

Kontakt dla mediów:
Iwona Cybulska
specjalista ds. public relations
iwona.cybulska@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 780 115 953
Dodał: Adventure Media s.c.