Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu im. Janusza Korczaka w Słupsku

2018-02-08 10:29:34
Na wyposażeniu nowo otwartego oddziału położniczo-ginekologicznego słupskiego szpitalaznajdą się cztery łóżka porodowe Famed Freya, które mogą być także wykorzystywane, jako łóżka pobytowe. Do dyspozycji pacjentek będzie także sześć wygodnych i stabilnych foteli ginekologicznych. Pracę chirurgom ułatwi mobilny stół operacyjno-zabiegowy.

Sprzęt dostarczył Famed Żywiec, czołowy polski producent sprzętu medycznego.

– Zapewnienie komfortowych warunków i bezpieczeństwa pacjentek, to właściwa droga do zniwelowania stresu związanego z badaniami ginekologicznymi, czy oczekiwaniem na narodziny dziecka. Przyjazne wnętrza i funkcjonalny sprzęt, który dostarczyliśmy do szpitala im. Janusza Korczaka, sprawią że ten czas upłynie spokojniej. Jestem przekonany, że dobra opinia o nowym oddziale sprawi, że szpital będzie jeszcze chętniej wybierany, jako miejsce porodu – mówi Tomasz Rycak, prezes Famedu Żywiec.

Famed Freya umożliwia zarówno poród, który może odbyć się w wielu pozycjach, jak również przeprowadzenie badania ginekologicznego. Oczekujące na narodziny pacjentki mogą samodzielnie sterować łóżkiem, dowolnie zmieniając pozycję, tak aby przyjęło tę dla ich najdogodniejszą. Umieszczony w poręczach panel sterowania znajduje się w zasięgu ręki pacjentki. Freya wyposażona jest w wygodny materac i może być wykorzystywana, jako łózko szpitalne. Spełnia bowiem normy również dla tej kategorii produktów medycznych. Również fotel zabiegowy (model FG-07) umożliwia regulację wysokości siedziska i pełne dostosowanie pozycji do indywidualnych potrzeb pacjentek. Stół operacyjno-zabiegowy SU-14 posiada m.in. programowaną elektronicznie pamięć pozycji blatu, który dodatkowo jest przezierny dla promieni RTG, co ułatwia prowadzenie prześwietleń. Stół wyposażono w anty-odleżynowe materace.

– Zaufanie do naszej marki, oparte o wieloletnie doświadczenie i wdrożenia produktów, których funkcjonalność została opracowana na podstawie rekomendacji lekarzy i pielęgniarek, procentuje. Cieszymy się, że kolejną placówką, której personel będzie korzystał ze sprzętu z Żywca będzie szpital w Słupsku – komentuje Tomasz Rycak.

Posiadającą ponad 70-letnią historię firmę z południa Polski charakteryzuje szczególna dbałość o jakość wykonania. Całość produkcji prowadzona jest w macierzystym zakładzie w Żywcu, a powstający sprzęt poddawany jest licznym testom jakościowym. Dotyczą one zarówno materiałów i komponentów wykorzystywanych do produkcji (reakcje na wykorzystywane w środowisku medycznym środki chemiczne), jak i gotowych wyrobów np. w zakresie ich udźwigu. Wyroby Famedu objęte są gwarancją, o niespotykanej w branży, 70-miesięcznej długości.

W ubiegłym roku Famed zwiększył o ponad 50 proc. sprzedaż dla odbiorców w Polsce, m.in. dzięki wyposażeniu szpitala o profilu rehabilitacyjnym we Wrocławiu, czy dostawie łóżek dla Caritas. Obok krajowego głównymi rynkami zbytu są dla spółki z Żywca rynki zagraniczne, m.in. regiony Azji i Bliskiego Wschodu, na których generowane jest ponad 60 proc. jej przychodów. 

Dodał: Imago PR