Kategoria

Wyszukiwarka

Region

O jakich jesiennych pracach w ogrodzie nie można zapomnieć?

2018-11-14 12:40:17
Zbliżająca się zima to bardzo trudny czas dla roślin. Należy zatem odpowiednio zadbać i przygotować nasze rośliny w ogrodzie na jej nadejście. W tym artykule podpowiadamy jak tego dokonać.
Listopad to już ostatni dzwonek na wykonanie wszystkich niezbędnych prac w ogrodzie przed nadejściem zimy. Bez odpowiedniego przygotowania część naszych roślin może zwyczajnie nie przetrwać do wiosny. W tym poradniku omówimy zatem najważniejsze jesienne prace, o których nie możecie zapomnieć.

Tak więc listopad to czas, kiedy musimy pomyśleć o uporządkowaniu naszych rabat i zgrabieniu liści można je wykorzystać później do stworzenia kompostu ).

Najistotniejsze jest jednak odpowiednie zadbanie o krzewy i drzewa na zimę. Jeżeli dopiero co posadziliśmy jakieś rośliny to musimy pamiętać o usypaniu wokół nich kopczyka z ziemi. Pozwoli on na odpowiednią ochronę korzeni przy temperaturach poniżej zera stopni. Oprócz tego trzeba pamiętać jeszcze o odpowiednim nawodnieniu roślin przed nadejściem zimy. Narażone są one bowiem podczas mroźnych ale słonecznych, zimowych dni na przesuszenie. Trzeba je zatem na to odpowiednio przygotować. Dbając o ich odpowiednie podlanie pomożemy im przezimować trudny czas.

Dodatkowo krzewy iglaste w naszym ogrodzie o kolumnowym pokroju mogą pod wpływem zalegającego śniegu ulec złamaniu. Aby temu zapobiec dobrze będzie obwiązać je sznurkiem lub też owinąć siatką. Natomiast krzewy iglaste, które wrażliwe są na mróz mowa tutaj o cedrach czy też sośnicy japońskiej, które dostaniecie do kupienia na przykład tutaj - https://www.zgarden.pl/ ) trzeba koniecznie zabezpieczyć poprzez owinięcie ich agrowłókniną. Ewentualnie można do tego celu posłużyć się chochołem przygotowanym ze słomy.

Listopad to też ostatni możliwy czas aby wykopać z ogrodu dalie czy begonie. Są one bowiem bardzo wrażliwe na niską temperaturę.

Trzeba też pamiętać, aby po pierwszych przymrozkach okryć nasze rośliny wieloletnie, które źle znoszą niską temperaturę oraz te, które dopiero co posadziliśmy w okresie jesiennym. Warto też przykryć posadzone w tym okresie rośliny cebulowe takie jak narcyzy lub tulipany stosując warstwę kompostu.
Kategorie: Ogród
Regiony: małopolskie
Dodał: zgarden