Kategoria

Wyszukiwarka

Region

„ODDECH DLA ŻYCIA” 2018 – otwarcie głosowania w 2. edycji Plebiscytu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc

2018-04-10 16:15:35
Rozpoczęło się głosowanie w 2. edycji plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018, którego celem jest docenienie pracy lekarzy działających na rzecz podnoszenia świadomości na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), rozumiejących znaczenie edukacji w tym obszarze i szczególną rolę opieki nad pacjentami cierpiącymi na tę chorobę.
Głosy na lekarzy nominowanych w Plebiscycie można oddawać do 20 kwietnia na stronie www.oddechdlazycia.pl.
Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018, ponownie nagrodzona zostanie praca lekarzy różnych specjalizacji, którzy poszerzają świadomość społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), a także wyróżniają się w swojej codziennej praktyce klinicznej i pracy dydaktycznej, dając swój wkład w postępy terapii i poszerzając wiedzę na temat tej choroby.
Cieszymy się, że już po raz kolejny mamy możliwość nagrodzenia i wyróżnienia nominowanych w Plebiscycie lekarzy za ich postawę, efekty ciężkiej pracy a także zaangażowanie w zapewnianie troskliwej i życzliwej opieki pacjentom chorującym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Polskie Towarzystwo Chorób Płuc od lat aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiej pulmonologii, podejmując szereg działań zarówno na polu naukowym jak i edukacyjnym. Dzięki silnemu wsparciu środowiska lekarskiego mamy nie tylko wspaniałe osiągnięcia w tym zakresie, ale także dostrzegamy znaczącą poprawę jakości opieki nad pacjentami chorującymi na POChP. Tegoroczna edycja Plebiscytu będzie wyjątkowa dla nas ze względu na jubileuszową atmosferę i 35-lecie Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, podczas którego ogłosimy zwycięzców. Serdecznie zapraszam do głosowania – powiedział prof. dr hab. med. Władysław Pierzchała, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Do nagrody nominowani są kandydaci – lekarze, opiekujący się pacjentami chorymi na POChP, zgłaszani przez Zarząd Główny i Zarządy Regionalne Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, w trzech kategoriach:
1. Opieka nad pacjentami z POChP, uwzględniająca szczególne zaangażowanie w dążeniu do podnoszenia jakości życia chorych;
2. Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego i edukacji społecznej w obszarze POChP;
3. Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP.

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji „Oddech dla Życia” znajdują się zarówno uznane autorytety w dziedzinie pulmonologii, jak i lekarze młodszego pokolenia. Są to prof. Ewa Jassem, dr Iwona Damps-Kostańska, dr Katarzyna Górska, dr Magdalena Pawelec-Winiarz, dr Monika Franczuk, dr Piotr Dąbrowiecki, dr Przemysław Bieleń, dr Szymon Skoczyński.
Od 9 kwietnia 2018 r. na stronie www.oddechdlazycia.pl dostępne są biogramy poszczególnych nominowanych wraz z opisem ich dokonań.
W głosowaniu mogą wziąć udział wyłącznie lekarze wykonujący zawód na terenie Polski. W każdej z wymienionych kategorii można poprzeć jednego kandydata dziennie. Głosowanie potrwa do 20 kwietnia 2018 r., a ogłoszenie wyników nastąpi w dniach 12-15 maja, podczas uroczystej gali w ramach XXXV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc w Jachrance.
Organizatorem Plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018 jest Polskie Towarzystwo Chorób Płuc, a jego mecenasem firma Boehringer Ingelheim.

***
O Organizatorze
Polskie Towarzystwo Chorób Płuc powstało w 1934 r. Na początku swojej działalności występowało pod nazwą Polskie Towarzystwo Badań Naukowych Nad Gruźlicą, a następnie jako Polskie Towarzystwo Ftyzjatryczne. Organizacja ta zrzeszała lekarzy ftyzjatrów, opracowywała zagadnienia naukowe związane z gruźlicą, zachęcała i wdrażała lekarzy do pracy naukowej oraz prowadziła działalność popularyzacyjną i wydawniczą. Obecną nazwę Towarzystwo przyjęło w 2006 r. Należą do niego głównie specjaliści chorób płuc, ale także osoby z wyższym wykształceniem związane z ochroną zdrowia w zakresie chorób płuc i gruźlicy. Obecnie działa 14 sekcji Towarzystwa m. in. Sekcja Chorób Obturacyjnych.
Więcej informacji: www.ptchp.pl

O Mecenasie
Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 50.000 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej.
Więcej informacji: https://www.boehringer-ingelheim.pl/

Kontakt:
Paulina Pacyk, PRIMUM PR, p.pacyk@primum.pl, 793 361 990.
Kategorie: Uroda i zdrowie
Dodał: PRIMUM PR