Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Od teraz jesienna pogoda nie będzie już taka straszna

2018-09-26 13:32:04
Z początkiem września wiąże się wyprawa naszego dziecka do szkoły, nadejście okresu przeziębień, jesiennej chandry, a także pogarszania się pogody. Jak się zabezpieczyć przed tym co nas czeka przez najbliższe tygodnie. Przygotowanie do jesiennej pluchy i następującej po niej zimy jest ważniejsze, niż większość z nas sobie wyobraża.

Cała rodzina pod ochroną

Gdy za oknem robi się pochmurno, a słupek na termometrze nie skacze już tak wysoko jak przed miesiącem, musimy zacząć bardziej uważać na zdrowie swoje oraz swoich dzieci. – „Jeszcze niedawno mieliśmy do wyboru: albo długie oczekiwanie na wizytę w publicznej placówce zdrowia, albo skrócenie tego czasu poprzez sowita opłatę u prywatnego lekarza. Obecnie mamy jeszcze jedno wyjście, Krajowy Program Zdrowotny, który oprócz przepustki do szybszego terminu wizyty u specjalisty jest również polisą zdrowotną. Za Krajowy Program Zdrowotny zapłacimy niecałe 50 zł miesięcznie, a przy każdej wizycie, niezależnie od specjalizacji lekarza, dopłacimy  zaledwie 19,90 zł. Tego typu ubezpieczenie z tzw. współpłaceniem podbiło już serca niejednego naszego sąsiada zza zachodniej granicy, tak więc myślę, że warto wziąć KPZ pod uwagę podczas wyboru ubezpieczenia, w szczególności, gdy należymy do osób, które często zasiadają w lekarskim gabinecie” – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Jeśli rozważamy ubezpieczenie naszych dzieci na okres jesień-zima, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia szkolnego, które oprócz zdrowia, będzie obejmować różne aspekty życia naszej pociechy zarówno w szkole jak i poza nią. – „Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo takie ubezpieczenie szkolne chroni nasze dzieci. Zazwyczaj decydując się na polisę grupową, wybieramy tę, którą proponuje nam szkoła, głównie ze względów ekonomicznych. Niestety, ale w razie wypadku, wypłacone przez Ubezpieczycieli świadczenie, będzie równie niskie, co opłaty za polisę, więc ciężko będzie mówić o choćby częściowym pokryciu poniesionych kosztów” – informuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha była pod kompleksową ochrona, a wypłacane świadczenia na tyle wysokie, żeby pokryć koszty leczenia po nieszczęśliwym wypadku, warto rozpatrzyć oferty prywatnego ubezpieczenia. W najprostszych wariantach ubezpieczenia szkolnego znajdziemy jedynie świadczenia w wyniku uszczerbku na zdrowiu, zwrot kosztów leczenia, świadczenia z tytułu zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy poważnej choroby. W tym przypadku, tak samo jak przy każdej innej polisie mamy możliwość rozszerzenia o rozmaite dodatki, jak na przykład pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku i choroby, zwrot kosztów leczenia za granicą, wypłatę za operację, odszkodowanie za pogryzienie przez psa czy ukąszenie przez owady. – „Każde z towarzystw oferuje różne opcje dodatkowe. Nasi doradcy porównują oferty różnych ubezpieczycieli i pomagają rodzicom dobrać taką opcję, która najlepiej pasuje do potrzeb ich pociechy i ich wymagań” – dodaje ekspert.

A Twój samochód jest gotowy na jesień?

Podczas jesiennej aury zdarza nam się nie mieć głowy na karku, a takie sytuacje jak zatrzaśnięcie kluczyków, przytarcie samochodu czy niezaciągnięcie hamulca ręcznego to chleb powszedni. Tak więc, gdy już zapewnimy ochronę sobie warto pomyśleć o naszym pojeździe, który towarzyszy nam codziennie podczas drogi z domu do pracy i z powrotem. W czasie tych jesienno-zimowych miesięcy, kiedy pogoda nam nie sprzyja, a na drogach dochodzi do coraz większych ilości wypadków, stłuczek czy otarć, warto mieć dodatkowe zabezpieczenie. – „Powinniśmy być gotowi na wszystko, a taką gwarancję daje nam dodatkowe ubezpieczenie autocasco. Wielu kierowców przecenia swoje możliwości i uważa, że nigdy mu się nie przytrafi żadna kolizja czy wypadek, więc jedyną polisą jaką postanawiają wykupić to obowiązkowe OC. Niestety rzeczywistość nie wygląda tak kolorowo i tego typu incydent może się przytrafić każdemu z nas” – zaleca Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Równie przydatnym dodatkiem może być pakiet assistance, który zapewni nam pomoc specjalistów w przypadku, gdy zatrzasną nam się drzwi, pozostawimy kluczki w aucie, skończy nam się paliwo lub po prostu będziemy potrzebowali odholowania do najbliższego warsztatu. – „Assistace to dodatek, który się świetnie sprawdza zimą oraz w przypadku, gdy odbywamy wiele podróży samochodowych po kraju czy Europie. Takie dobrowolne ubezpieczenie może zabrać nam wiele stresu w trasie” – komentuje Maciej Kuczwalski.

Ubezpiecz dom i śpij spokojnie

Zimniejsza część roku może nas zaskoczyć, również jeśli chodzi o naszą nieruchomości. Z tego powodu tworząc listę czynności do wykonania przed nadejściem późnej jesieni, powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu naszych rur i ewentualnym ich ociepleniu, ponieważ często zalega w nich woda, która przy spadkach temperatury, zamarza i powoduje uszkodzenie rury i zalanie nieruchomości. Powinniśmy także sprawdzić szczelność naszych okien, a w przypadku posiadaczy domu wskazane jest oczyszczenie rynien z liści i zalegającego brudu, który zgromadził się tam w ciągu roku. Niestety nawet najlepsze przygotowanie naszego domu na okres jesień-zima nie daje nam stuprocentowej gwarancji, że nasz dom czy mieszkanie przejdą przez ten okres bez szwanku. W podstawowym wariancie polisy mieszkaniowej, ochronie będą podlegać mury budynku wraz ze stałymi elementami oraz ruchomości domowe. – „W zależności od wariantu polisy, nasz dom będzie zabezpieczony przed zestawem najróżniejszych zdarzeń. Pozwala to na objęcie nieruchomości, przykładowo – ubezpieczeniem przed pożarem, zalaniem, aktem wandalizmu czy kradzieżą z włamaniem. To ostatnie jest bardzo częstą i realną obawą wśród wielu osób, szczególnie podczas świątecznych wyjazdów lub wakacyjnego urlopu. Pamiętajmy, by przed zawarciem umowy wczytać się w nią dokładnie i upewnić czy uwzględnia ona kradzież mienia ze wszystkich części nieruchomości, w tym z piwnicy i garażu” – radzi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Podczas szukania odpowiedniego ubezpieczenia warto porozmawiać z doradcą ubezpieczeniowym i zapoznać się z ofertami i wariantami więcej niż jednego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. – „Jeśli podjęliśmy decyzję i rozpoczęliśmy poszukiwania idealnej polisy mieszkaniowej warto jest zapoznać się z aktualnościami i promocjami jakie oferują TU i multiagencji ubezpieczeniowe. Dla przykładu jako wrześniowy produkt miesiąca CUK Ubezpieczenia przygotował wraz z AXA promocję na polisę mieszkaniową, dzięki czemu może być ona nawet o 25% tańsza przez cały czas trwania ochrony” – podkreśla Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Dodał: Unicorn Media