Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Odetchnij głęboko! Oczyszczacz powietrza SAP41 marki PRIME3

2019-01-16 11:39:20
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne dla ich zdrowia może być powietrze pełne smogu, pyłów zawieszonych i nieprzyjemnych zapachów, pochodzących najczęściej z lotnych związków organicznych.

Zanieczyszczone powietrze nie służy naszemu zdrowiu. Odczuwamy to szczególnie jesienią i zimą, czyli w szczycie sezonu grzewczego. Jakość powietrza w naszych domach możemy na szczęście w łatwy sposób poprawić z pomocą odpowiednich urządzeń.

Oczyszczacz powietrza SAP41 wyposażony został w  6-stopniowy proces oczyszczania. Po przejściu przez wszystkie sześć elementów systemu, powietrze pozbawione jest wszelkich zanieczyszczeń typu pyły, bakterie i wirusy oraz inne alergeny.

W modelu SAP41 znajdują się cztery filtry - zimnej katalizy, węgla aktywnego, antybakteryjny i HEPA – jonizator i lampa UV. Tak kompleksowy proces oczyszczania   gwarantuje usunięcie z powietrza  99,95% pyłów zawieszonych PM2,5 (o średnicy nie większej niż 2,5 mm), 99,99% bakterii i wirusów oraz 99% lotnych związków organicznych, np. formaldehydu.

Filtr z węglem aktywnym ma za zadanie wyeliminować z oczyszczanego powietrza nieprzyjemne zapachy oraz lotne związki organiczne. Filtr zimnej katalizy, który działa podobnie do poprzednika, lecz w znacznie szerszym spektrum, usuwa z powietrza tlenek węgla, siarkowodór, amoniak, benzen, formaldehydy i inne szkodliwe substancje lotne. Filtr antybakteryjny eliminuje bakterie, wirusy oraz grzyby, a także ma uniemożliwić ich rozwój w samym urządzeniu. Ostatni z filtrów – HEPA – zatrzymuje najmniejsze zanieczyszczenia, zapachy i związki lotne.

W modelu SAP41 wydajność jonizacji wynosi 10x106 jonów na sekundę. Dzięki temu rozwiązaniu, urządzenie bardzo skutecznie zmniejsza szkodliwe działanie jonów dodatnich emitowanych przez sprzęty elektryczne. Lampa UV, która uszkadza jądra komórkowe mikroorganizmów, pełni funkcję wspierającą, ostatecznie sterylizując strumień powietrza przepływającego przez urządzenie. 

Oczyszczacz powietrza SAP41 rekomendowany jest do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 40 m2, a jego wskaźnik wydajności CADR (przepływ oczyszczonego powietrza) wynosi 165 m3/h.

Elektroniczny system sterowania, w który wyposażony został model SAP41,  pozwala na łatwe i intuicyjne zarządzanie procesem oczyszczania.

Urządzenie pracuje w trzech trybach prędkości, którą można regulować manualnie za pomocą przycisku na panelu sterowania lub za pomocą pilota. Aktualną prędkość łatwo skontrolować na panelu sterowania (wskaźnik prędkości oczyszczania).

Ważną cechą oczyszczacza powietrza SAP41 jest funkcja regulatora czasowego. Dzięki niej można ustalić, przez jaki czas urządzenie będzie pracowało. Minimalnie może to być 1 h, maksymalnie 12 h. Po tym czasie oczyszczacz sam się wyłączy.

Model SAP41 cechuje bardzo cicha praca. W zależności od prędkości, z jaką w danej chwili pracuje urządzenie, wynosi ona od 25 do 40 dB.

Pilot zdalnego sterowania, który dołączony jest do urządzenia,  ma taki sam zestaw przycisków, jaki znajduje się na panelu sterowania. Dzięki temu jego obsługa jest  łatwa i intuicyjna. Pilot zasilany jest dwoma bateriami AAA.

 

Specyfikacja techniczna:

 • 6-stopniowy proces oczyszczania powietrza:
  • Filtr zimnej katalizy
  • Filtr węgla aktywowanego
  • Filtr antybakteryjny
  • Filtr HEPA
  • Lampa UV
  • Jonizator
 • Skuteczność oczyszczania z pyłów PM2,5 do 99,95%
 • Skuteczność oczyszczania powietrza z bakterii i wirusów do 99,99%
 • Skuteczność oczyszczania powietrza z formaldehydu do 99%
 • Wydajność jonizacji do 10x106  jonów na sekundę
 • Rekomendowana powierzchnia pomieszczenia: do 40 m2
 • 3 prędkości oczyszczania
 • Cicha praca: 25-40 dB
 • Regulator czasowy
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Moc: 43 W
 • Zasilanie: 220-240 V ~ 50/60 Hz
 • Wymiary: 33 x 18 x 50,5 cm
 • Waga: 4,8 kg
 • EAN: 5901750503238

 

Sugerowana cena detaliczna brutto: 449 zł

 

O firmie 2N-Everpol

Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, PRIME3, Brax, Helix, Match oraz Myaudioart.

Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, MORELO, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX, FLAMEFIELD, KOZIOL oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS.

Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu - grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2017 firma kolejny raz dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

Więcej informacji: www.prime3.eu i www.everpol.pl.

 

Informacja prasowa:

Katarzyna Dokowicz

PR & Marketing Manager

Katarzyna.dokowicz(at)everpol.pl

tel. +48 519 141 499

Dane rejestrowe:

2N-Everpol Sp. z o.o.

02-801 Warszawa, ul. Puławska 403A

NIP 951-20-79-512, REGON 010130717, KRS 0000164987

Biuro handlowe:

ul. Polna 6

05-500 Chyliczki

Kategorie: AGD, Uroda i zdrowie, Dom
Dodał: 2N-Everpol