Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Oświetlenie biura tanie i przyjazne dla pracownika

2019-08-20 13:35:07
Oświetlenie w biurze, w którym codziennie odbywa się praca przy komputerze, powinno być przede wszystkim zdrowe i tanie w eksploatacji. Dawniej do tego rodzaju oświetlenia wykorzystywano głównie tradycyjne lampy ze świetlówkami gazowymi, obecnie możemy wybierać wśród wielu różnych lamp wykonanych w energooszczędnej i nowoczesnej technologii LED.
Większość biur, czy innych powierzchni komercyjnych jeszcze 10 lat temu najczęściej oświetlana była przy pomocy tradycyjnych źródeł światła w postaci świetlówek fluorescencyjnych z oprawami rastrowymi. Obecnie do dyspozycji mamy znacznie więcej możliwości, dzięki coraz szybciej rozwijającej się nowoczesnej technologii LED. Dzisiaj biura wyposażone w tradycyjne świetlówki nie tylko przemęczają zbyt szybko nasz wzrok, ale także po dłuższym okresie eksploatacji lubią wydawać z siebie bardzo irytujące dźwięki. Ze względu przede wszystkim na zdrowie, ale również energooszczędność, coraz częściej obecnie decydujemy się na wymianę naszego oświetlenia na panele LED.

Panele Ledowe to nowoczesne lampy, które obecnie spotkamy w praktycznie każdym nowoczesnym biurze. Są to oprawy przystosowane przede wszystkim do montażu w sufitach kasetonowych, ale także będziemy mogli je zamontować w sufitach podwieszanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posłużyły nam także jako lampy natynkowe, czy zwieszane. Właśnie głównie uniwersalny rodzaj ich montażu, zadecydował o ogromnej popularności, którą cieszy się obecnie panel LED.

Panel LED to również elegancki i stylowy wygląd. Świeci on jednolicie na całej swojej powierzchni i nie dość że wygląda zdecydowanie lepiej od tradycyjnych opraw, to jeszcze pobór jego energii jest prawie dwuktronie niższy. Obecnie najpopularniejsze są panele Ledowe o wymiarach 60x60, ale spotkamy również zarówno większe, jak i mniejsze lampy o wymiarach 30x60, 30x120, czy 60x120.

Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie biurowe razem z energooszczędnymi lampami LED przyniesie ogromne korzyści nie tylko dla naszego portfela, ale również zdrowia i wygody naszych pracowników. Lampy LED to nie tylko doskonałe parametry świetlne ale także produkty, które charakteryzują się długą żywotnością, oraz niską emisją ciepła. Ich światło jest nie tylko wydajne, ale również w pełni bezpieczne dla naszych oczu.
Kategorie: Budownictwo
Dodał: Viva