Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Oszczędzam na lokacie

2018-10-29 11:41:32
Dodatkowe wynagrodzenie, spora premia, z trudem zaoszczędzone środki czy spadek – bez względu na to, co jest źródłem funduszy, jeśli posiadamy większą gotówkę, której nie chcemy wydać albo inwestować w rzeczy materialne, jedną z opcji może być oszczędzanie na lokacie. Jak się do tego zabrać? Jakie są korzyści? I – przede wszystkim – czy warto?

Na czym polega lokata? Najprościej mówiąc to ulokowanie w banku określonej kwoty na określony czas. Po upływie tego czasu odbieramy całość kwoty powiększoną o ustalony wcześniej i zapisany w umowie procent.

BFG wypłaca klientom zwrot kapitału ulokowanego w banku wraz z odsetkami do łącznej wartości nieprzekraczającej 100 000 euro.

 

Możemy zarówno bardzo dużo zyskać, ale również nie zyskać nic, bądź też nawet stracić.

 

Masz tendencję do zbyt lekkomyśl­nego wydawania pieniędzy? Posiadając większą gotówkę na koncie nie umiesz się powstrzymać przed zakupem nowego sa­mochodu czy sprzętu elektronicznego, bo przecież „marzysz o tym od tak dawna”? Takie podejście do kwestii finansowych zdecydowanie utrudnia jakiekolwiek oszczędzanie. Lokata utrudniająca dostęp do gotówki, którą moglibyśmy wydać na niepotrzebne rzeczy, jest więc idealnym lekarstwem na taki problem.

Czytaj cały artykuł na Gazeta Koncept 

Całe wydanie Magazynu na issuu 

Fanpage Konceptu


Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. 

 

Dodał: Magazyn Akademicki Koncept