Kategoria

Wyszukiwarka

Region

PRZYJDŹ POD GALERIĘ KATOWICKĄ I BŁYŚNIJ DLA ŻYCIA!

2018-09-28 09:05:55
W poniedziałek, 1 października, w godzinach 17:00 – 19:30, na Placu Szewczyka przed Galerią Katowicką odbędzie się jesienna inauguracja akcji odblaskowej „Błyśnij dla życia”.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przy współpracy partnerów programu „Profilaktyczny Głos Drogowy”, spotkają się z mieszkańcami miasta, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Podczas akcji bezpłatnie rozdawane będą elementy odblaskowe oraz omawiane zagadnienia ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Akcja „Błyśnij dla życia” to kampania profilaktyczno – prewencyjna, której głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze i przejściach przez ulice. W poniedziałkowe popołudnie na Placu Szewczyka pod Galerią Katowicką funkcjonariusze uświadamiać będą odwiedzających, jak istotne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz noszenie elementów odblaskowych po zmroku - nie tylko w terenie niezabudowanym, ale nawet w mieście. Na wszystkich, którzy przybędą na wydarzenie, czekać będą policjanci, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz KZK GOP. Działania odblaskowe wspiera także Stowarzyszenie „Akcja Reakcja”.

- Głównym celem organizowanego przedsięwzięcia będzie zwrócenie uwagi, zwłaszcza pieszym, na istotną rolę, jaką dla bezpieczeństwa odgrywa noszenie odblasków. Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości. Dzięki temu kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Pamiętajmy, że odblaski powodują, iż jesteśmy lepiej widoczni nie tylko po zmroku - mówi sierż. Klaudia Jaskólska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zapraszamy! Akcja „Błyśnij dla życia” - 1 października 2018, godz. 17: 00 – 19: 30, Plac Szewczyka przed Galerią Katowicką. Wstęp jest bezpłatny.

Dodał: Open Media