Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pieluchomajtki dla dorosłych – kiedy przysługuje refundacja

2019-02-22 15:29:17
Opieka nad najstarszymi członkami rodziny jest jedną z najbardziej wymagających i kosztownych. Wymaga specjalistycznego sprzętu, niekiedy pomocy pielęgniarskiej, a także odpowiednich leków. Jednym z najbardziej niezbędnych produktów są większości przypadków produkty higieniczne przydatne przy nietrzymaniu moczu.

W tym przypadku do wyboru mamy pieluchomajtki oraz chłonne majtki. Czym się różnią? Majtki chłonne są bardziej dyskretne. Kształtem przypominają klasyczną bieliznę, która dokładnie przylega do ciała i nie krepuje ruchu. Dzięki cienkiej warstwie nie przeszkadzają w codziennej aktywności i są niezauważane pod ubraniem, przy czym są bardzo chłonne. Zakładane są na rzepy, dzięki czemu łatwo się zakładają i ściągają. Nowoczesne modele chronią przed podrażnieniem skóry i są przewiewne. Nie powodują dyskomfortu i nie przepuszczają nieprzyjemnego zapachu. To idealny wariant dla seniorów, który lubią być aktywni, lecz mają problem z trzymaniem moczu.

Nieco grubsze i mniej dyskretne są pieluchomajtki. Przeciwieństwie do poprzednich są bardziej chłonne. Przeznaczone są dla osób o znikomej aktywności fizycznej, bądź leżących. Wśród producentów do wyboru najczęściej mamy pieluchomajtki seni, które są najpopularniejsze w tej kategorii – zajmują ponad 90% udziału branży, następnie bella i tena.

 

Ceny tych produktów wahają się od 15 do nawet 100 złotych. Jednak codzienna pielęgnacji i jednorazowy charakter sprawia, że całkowity koszt za same pieluchomajtki sięgać może nawet 1000zł miesięcznie. Na takie koszty bez dodatkowej pomocy państwa mogą sobie pozwolić nieliczni. Na szczęście nie pozostawiono bez opieki osób najbardziej potrzebujących. Większość może liczyć na refundację. Jak ją uzyskać? Należy najpierw się udać do lekarza, który powinien wypisać zlecenie na środki pomocnicze. Posiadając takie zlecenie refundacja na wypisane produkty przysługuje co miesiąc. Dofinansowanie zazwyczaj sięga 70% wartości środków chłonnych. Czyli środkach o wartości 90zł, pacjent płaci 30zł, pozostałe 60 zł dopłaca państwo. Jednak refundacja liczona jest na podstawie przysługującego limitu. Pacjenta ograniczają limity ilościowe oraz wartościowe. To znaczy przy limicie ilościowym 40szt., 60szt., oraz 90szt. o wartości nie przekraczające 90 zł, pacjent może liczyć na 70% dopłaty. Powyżej zaś 90zł dopłata wyniesie około 50%.

Kategorie: Uroda i zdrowie
Dodał: Joanna Kowal