Kategoria

Wyszukiwarka

Region

„Płaczki” przed Galerią Krakowską

2017-05-10 11:08:46
Utalentowane tancerki, niezwykła choreografia i przedstawienie na świeżym powietrzu – w najbliższy piątek (12 maja 2017 r.) o godz. 20.00 mieszkańcy Krakowa będą mogli zobaczyć spektakl Grupy Wokół Centrum, Krakowskie Centrum Choreograficzne-NCK pt. „Płaczki” na placu przed Galerią Krakowską.

Twórczynie „Płaczek” przyglądają się różnym wariantom żałoby i sposobom jej przeżywania, ukazując celowe sposoby narracji. Kreują scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe. Autorki pokazują, jak bardzo różnorodny jest płacz. Płacze się ze szczęścia, śmiechu i rozpaczy oraz zupełnie przypadkowo, ze wzruszenia. Płacz sprawia, że ktoś się lituje nad płaczkiem albo zupełnie odwrotnie – wyśmiewa go. Płacz to nie tylko łzy i mimika twarzy. To ruch całego ciała. Idąc dalej – także ducha.

W spektaklu zatańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec (Grupa Wokół Centrum) oraz Anna Chmiel-Kowalska, Kinga Lis, Justyna Wójcik. Za koncepcję i choreografię odpowiada Agata Moląg.

Z kolei 26 maja 2017 r. o godz. 16.00 na placu przed Galerią Krakowską będzie można zobaczyć spektakl pt. „Maruczella” Teatru Nikoli, w której widzowie poznają kolaż miłosnych scen – zalotów, przeoczeń czy nieporozumień na tle damsko-męskim.

Kategorie: Edukacja
Regiony: małopolskie
Dodał: PR Inspiration