Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Poczuj się zdrowo! Oczyszczacz powietrza SAP51 marki PRIME3

2019-01-11 08:29:54
Zanieczyszczone powietrze nie służy nikomu. Bóle głowy, zmęczenie czy alergie, to z pewnością objawy niepożądane. Nasilają się one wraz z pogarszającą się jakością powietrza, szczególnie w sezonie grzewczym. Wtedy to smog, pyły zawieszone i nieprzyjemne zapachy wydostające się z kominów przekraczają dopuszczalne normy.

Oczyszczacz powietrza SAP51 oferuje 7-stopniowy proces oczyszczania powietrza, dzięki czemu usunie z naszego otoczenia wszelkie zanieczyszczenia w postaci pyłów, bakterii i wirusów, a także różnego typu alergeny.

Model SAP51 wyposażony został w 5 filtrów - wstępny, zimnej katalizy, węgla aktywnego, antybakteryjny i HEPA, a także w jonizator i lampę UV. Tak kompleksowy proces oczyszczania   gwarantuje, że z powietrza którym oddychamy usunięte zostanie 99,95% pyłów zawieszonych PM2,5 (o średnicy nie większej niż 2,5 mm), 99,99% bakterii i wirusów oraz 99% lotnych związków organicznych, np. formaldehydu.

Zadaniem filtra wstępnego, jest oczyszczenie powietrza ze wszystkich większych cząstek stałych, np. kurzu, włosów czy sierści zwierząt.  Filtr z węglem aktywnym ma wyeliminować nieprzyjemne zapachy oraz lotne związki organiczne. Podobne zadanie, ale o szerszym spektrum działania, ma filtr zimnej katalizy, zamontowany jako trzeci. Jest to nowoczesny filtr usuwający z powietrza tlenek węgla, siarkowodór, amoniak, benzen, formaldehydy i inne szkodliwe substancje lotne. Filtr antybakteryjny, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie usunięcie bakterii, wirusów oraz pleśni i uniemożliwienie ich rozwoju w samym urządzeniu. Natomiast ostatni z filtrów – HEPA – zatrzyma nawet najmniejsze drobinki zanieczyszczeń, a także przykre zapachy i szkodliwe lotne związki.

W modelu SAP51 wydajność jonizacji wynosi 10x106 jonów na sekundę. Dzięki temu rozwiązaniu, urządzenie bardzo skutecznie zmniejsza szkodliwe działanie jonów dodatnich emitowanych przez sprzęty elektryczne. Lampa UV, która uszkadza jądra komórkowe mikroorganizmów, pełni w urządzeniu funkcję wspierającą, ostatecznie sterylizując strumień powietrza przepływającego przez urządzenie. 

Oczyszczacz powietrza SAP51 rekomendowany jest do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 40 m2, a jego wskaźnik wydajności CADR (przepływ oczyszczonego powietrza) wynosi 165 m3/h.

Elektroniczny system sterowania, w który wyposażony został model SAP51,  pozwala na łatwe i intuicyjne zarządzanie procesem oczyszczania.

Wskaźnik jakości powietrza wskazuje jego jakość w skali od zielonych kresek (bardzo dobre) do czerwonych (bardzo zanieczyszczone).

Urządzenie pracuje z trzema prędkościami, które można kontrolować na panelu sterowania lub za pomocą pilota – podstawową (500 rpm), średnią (700 rpm) i wysoką (900 rpm). Można je odczytać ze wskaźnika prędkości oczyszczania umieszczonego na panelu sterowania.

Ważną cechą oczyszczacza powietrza SAP51 jest funkcja regulatora czasowego. Dzięki niej można ustalić przez jaki czas urządzenie będzie pracowało. Minimalnie może to być 30 min, maksymalnie 12 h. Po tym czasie oczyszczacz sam się wyłączy.

SAP51 charakteryzuje bardzo cicha praca. W zależności od prędkości z jaką w danej chwili pracuje urządzenie, wynosi ona od 25 do 40 dB.

Pilot zdalnego sterowania, który dołączony jest do urządzenia,  ma taki sam zestaw przycisków, jaki znajduje się na panelu sterowania. Dzięki temu jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Pilot zasilany jest bateriami AAA.

 

Specyfikacja techniczna:

 • 7-stopniowy proces oczyszczania powietrza:
  • Filtr wstępny
  • Filtr zimnej katalizy
  • Filtr węgla aktywowanego
  • Filtr antybakteryjny
  • Filtr HEPA
  • Lampa UV
  • Jonizator
 • Skuteczność oczyszczani z pyłów PM2.5 do 99,95%
 • Skuteczność oczyszczania powietrza z bakterii i wirusów do 99,99%
 • Skuteczność oczyszczania powietrza z formaldehydu do 99%
 • Elektroniczne sterowanie
 • Wydajność jonizacji do 10x106  jonów na sekundę
 • Rekomendowana powierzchnia pomieszczenia: do 40 m2
 • 3 prędkości oczyszczania
 • Cicha praca: 25-40 dB
 • Regulator czasowy
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Moc: 43 W
 • Zasilanie: 220-240 V ~ 50/60 Hz
 • Wymiary: 33 x 18 x 50,5 cm
 • Waga: 4,8 kg
 • EAN: 5901750503207

Sugerowana cena detaliczna brutto:  499 zł

 

O firmie 2N-Everpol

Firma 2N-EVERPOL powstała w 1992 roku zaczynając od dystrybucji opon, felg i kilku auto serwisów na terenie województwa mazowieckiego. Firma jest wyłącznym dystrybutorem najlepszych w swoich dziedzinach producentów branży elektroniki użytkowej tj. Blaupunkt, Clarion, Audiomedia, PRIME3, Brax, Helix, Match oraz Myaudioart.

Drugą istotną działalnością firmy 2N-Everpol są usługi związane z caravaningiem. „Centrum Entuzjastów Caravaningu” w Tomicach k/Warszawy, jako największe centrum caravaningowe w Polsce, jest przedstawicielem w naszym kraju marek tj. HOBBY, MORELO, WEINSBERG, TABBERT, GIMEX, FLAMEFIELD, KOZIOL oraz dystrybutorem marek MOVERA, FRANKANA , REIMO, DOMETIC, ISABELLA, VENTURA, KNAUS.

Firma 2N-EVERPOL co roku, począwszy od 2009 otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu, przez co trafiła do elitarnego Klubu Gazeli Biznesu - grona najbardziej rozwijających się firm w Polsce. W roku 2017 firma kolejny raz dołączyła do zaszczytnego grona firm wyróżnionych „Diamentem Forbesa”.

Więcej informacji: www.prime3.eu i www.everpol.pl.

 

Informacja prasowa:

Katarzyna Dokowicz

PR & Marketing Manager

Katarzyna.dokowicz(at)everpol.pl

tel. +48 519 141 499

 

Dane rejestrowe:

2N-Everpol Sp. z o.o.

02-801 Warszawa, ul. Puławska 403A

NIP 951-20-79-512, REGON 010130717, KRS 0000164987

 

Biuro handlowe:

ul. Polna 6

05-500 Chyliczki

 

Kategorie: AGD, Uroda i zdrowie, Dom
Dodał: 2N-Everpol