Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Podróż służbowa - w co się spakować?

2017-05-12 15:02:32
Dzisiaj coraz częściej wyruszamy w służbowe podróże. Zazwyczaj są one dość krótkie - trwają maksymalnie do kilku dni. Jednak co istotne - zakres tych podróży jest naprawdę daleki.

Minęły już czasy, kiedy to wyprawa nad morze była dla nas wyzwaniem - dzisiaj nieraz przekraczamy granice państwa czy nawet kontynentu. Powstaje pytanie - w co się spakować na taką podróż?

Rodzaje toreb podróżnych 

Oczywiście w torbę podróżną. Jednak na wstępie należy podkreślić, że określenie "torba podróżna" nie odnosi się tylko i wyłącznie do klasycznych toreb na ramię, lecz obejmuje znacznie szerszy zakres. Jaki?

Plecak podróżny

Pierwszą formą bagażu może być plecak. Pojawi się teraz w naszej głowie zapewne pytanie - po co komu podczas podróży służbowej plecak? Choć wydaje się to na pierwszy rzut oka absurdalne, to jednak należy pamiętać, że są różne rodzaje podróży służbowych - podróżują nie tylko finansiści i bankierzy. Jeśli zapowiada się dużo chodzenia, jedziemy do kraju mało cywilizowanego, jesteśmy powiązani z fotografią, reportażem, wojskowością to może się okazać, że plecak jest znacznie lepszym rozwiązaniem. 

Mini walizka

Inną formą bagażu jest mała walizka. Świetnie sprawdza się w przypadku wszelkich przelotów do większych miast. Łatwo ją pakować, nic się nie pogniecie, jednak z drugiej strony - nie jest zbyt pojemna. 

Torba podróżna 

I na koniec - zawsze możemy wybrać torbę. Może ona mieć różny kształt. Najczęściej spotykamy torby przypominające wyglądem walizki albo torby sportowe, z długim paskiem na ramię i dwoma krótszymi uchwytami. W sprzedaży spotkamy jednak także torby podróżne wyglądem przypominające duże damskie torebki. 

Jak wybrać torbę weekendową?

Czym się kierować podczas wyboru takiej torby? Przede wszystkim - materiał nie może być najtańszy. Musi on być wodoodporny, odporny na ścieranie i dodatkowo łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. W przeciwnym razie nasza torba bardzo szybko nam się zepsuje i niestety stracimy tylko pieniądze. 

Ponadto ważne jest, aby torba była dostosowana do charakteru naszych podróży. Jeśli jest to podróż na ważny mityng biznesowy lepiej jest zakupić stylową torbę ze skóry albo nawiązującą do stylu retro.

Uniwersalna torba podróżna - czy istnieje?

A czy spotkamy w sprzedaży torbę, która pasuje naprawdę do wszystkiego? Tak nazywana jest torba podróżna mająca dość klasyczny kształt nawiązujący do walizki. Prostokątna, z klapą na górze otwieraną zamkiem błyskawicznym, z wieloma przegródkami i jedną główną komorą, dodatkowo utrzymana w jednym kolorze z ewentualnym dodatkiem geometrycznego motywu znakomicie nadaje się na każdy wyjazd.

 

źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/

Kategorie: Moda
Dodał: Marcin