Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Podsumowanie żużlowego sezonu 2018 w liczbach

2018-11-07 11:07:54
W minionym sezonie żużlowym miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. Niektóre z nich postanowiliśmy specjalnie dla Państwa omówić.

Ostatni sezon żużlowy już za nami. Mistrzem świata został Woffinden. W naszym kraju natomiast triumfował Pan Pawlicki. Postaramy się wam teraz przedstawić kilka ciekawych liczb mających związek z osiągnięciami użytkowników i ich rekordami.

Zacznijmy od liczby ,,3". Ma ona duże znacznie, ponieważ trzeci tytuł indywidualnego mistrza świata wywalczył właśnie Tai Woffinden. Poprzednio zawodnik ten sięgał po najwyższe laury w latach 2013 i 2015.

Kolejną istotną liczbą jest ,,4". To właśnie taką liczbę turniejów wygrał tryumfator tegorocznych mistrzostw świata. Zawodnik ten okazał się najlepszy podczas turnieju w Teterow, Toruniu, Warszawie jak i Horsens.

Na uwagę zasługuje również liczba ,,5". To właśnie tylu polskich zawodników sięgnęło po mistrzowskie medale w trwającej od 1995 roku erze Grand Prix. W skład tego zacnego gremium wchodzą Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.

Inną liczbą wartą uwagi jest ,,23". To właśnie aż po tylu latach do najwyższej klasy rozgrywek żużlowych w naszym kraju powróciła drużyna z Lublina. Drużyna Motoru zdominowała rozgrywki pierwszej ligi żużlowej i powróci dzięki temu do ekstraklasy żużlowej po raz pierwszy od roku 1995.

To tylko kilka wybranych liczb, które miały duże znaczenie w mijającym sezonie żużlowym. Jeżeli interesuje was ta dyscyplina sportu to zachęcamy was serdecznie do śledzenia serwisów zajmujących się tematyką ,,czarnego sportu" takich jak - https://www.speedwaynews.pl/
Kategorie: Sport
Regiony: mazowieckie
Dodał: Janina Zyndram