Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Pokolęduj i przygotuj się na Święta w Europie Centralnej

2017-12-08 09:34:39
Już powoli błyszczą choinki, pierwsze pierogi trafiają już do zamrażalników, by cieszyć nas podczas wigilijnej kolacji. Święta bez konieczności przepłacania? Przekonaj się o tym w praktyce, odwiedzając Europę Centralną

Wstępem do świątecznych zakupów może być już niedzielna wizyta w Europie Centralnej. 10 grudnia o godz. 16:00 i 17:30 usłyszymy artystów z chóru „Klaster” w Rudzie Śląskiej. Zaprezentują oni w różnych częściach gliwickiego centrum najpiękniejsze utwory świąteczne. Będą to m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, pastorałka „Cieszmy się”, angielska kolęda „The Angel Gabriel” czy starofrancuska kolęda „Pat-a-pan” wykonywana z towarzyszeniem bębna i fletu. Miłośnicy muzyki liczą także na wsparcie klientów, których zaproszą do wspólnego śpiewania.

Okres przedświąteczny jest wyjątkowy. Z jednej strony to czas wspólnych rodzinnych aktywności, ciepła i radości, z drugiej to także wiele wyzwań związanych z gotowaniem, sprzątaniem naszych domów czy wyborem prezentów – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Dlatego chcemy pomóc naszym gościom i z myślą o nich przygotowaliśmy wiele promocji i okazyjnych ofert, które sprawią, że nadchodzące Boże Narodzenie będzie nie tylko magiczne ale też dużo bardziej przyjazne dla kieszeni. Według badania Deloitte, tegoroczne zakupy świąteczne Polaków będą nieco większe od tych z 2016 roku. Przygotowując się na Wigilię i dwa dni Bożego Narodzenia kupimy przede wszystkim artykuły spożywcze oraz podarunki. – Od lat obserwujemy, że klienci do świąt przygotowują się dużo bardziej metodycznie – mówi Katarzyna Lenartowicz. – Część kupuje prezenty już w listopadzie, jednak szczyt poszukiwań to przede wszystkim ostatnie dwa tygodnie przed pierwszą gwiazdką. Z roku na rok rośnie także grono osób robiących zakupy 23 i 24 grudnia. Wynika to z coraz większego obciążenia obowiązkami w pracy.

Co wybieramy na prezent? Dla najmłodszych to zabawki czy drobna elektronika, wśród starszych królują tablety, telefony i inne nowinki technologiczne. Popularne są także książki i kosmetyki, w tym w szczególności perfumy. Warto także zaskoczyć podarunkami dopasowanymi do stylu życia obdarowanego. Dlatego wśród kupowanych upominków pojawiają się vouchery na wycieczki czy wczasy zagraniczne, karnety do parku adrenaliny House of Air czy Kolejkowa. Poszukiwaczy upominków Europa Centralna zaprasza od poniedziałku do soboty w godz. 10-21, w niedzielę do godz. 20:00. W Wigilię centrum pracuje do godz. 14:00, zaś w II dzień Świąt otwarte będą wyłącznie Kolejkowo i House of Air, gdzie zrzucimy nieco kalorii po wspólnym biesiadowaniu.

Więcej inspiracji na wymarzone prezenty można znaleźć na www.europacentralna.eu

Dodał: Brand Friends