Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Polski design w Galerii Heban

2019-06-03 10:58:04
Polski design w Galerii Heban 28 maja odbyła się uroczysta premiera wystawy pt. “Polski design w Galerii Heban”. Podczas spotkania została zaprezentowana najnowsza kolekcja lamp Macieja Zienia dla firmy Milagro oraz innowacyjne projekty Oskara Zięty.

Polski design w Galerii Heban 

28 maja odbyła się uroczysta premiera wystawy pt. “Polski design w Galerii Heban”. Podczas spotkania została zaprezentowana najnowsza kolekcja lamp Macieja Zienia dla firmy Milagro oraz innowacyjne projekty Oskara Zięty. Nowe projekty Maciej Zienia i Oskara Zięty zostały zaprezentowane w luksusowym apartamencie w Złotej 44. Złota 44 to najbardziej prestiżowy adres w Polsce i najwyższy apartamentowiec w Polsce, którego autorem jest światowej sławy architekt Daniel Libeskind.

Maciej Zień od lat najjaśniejsza gwiazda polskiej sceny modowej. Projektant i stylista, którego prace wyróżnia klasa i elegancja. Dla marki Milagro – producenta innowacyjnego oświetlenia, zaprojektował kolekcję oświetlenia Premium.  Dziesięć linii produktów, w których odnajdujemy pasję projektanta. Od nowojorskiego stylu Art deco poprzez nowoczesność czy też przedmioty kojarzone ze światem mody i sztuki, z którego projektant się wywodzi. Kolekcja jest dedykowana osobom, które poszukują unikatowych lamp do wystroju wnętrza, dla których oświetlenie to coś więcej, niż tylko praktyczny element. Oświetlenia, od którego oczekujemy połączenia elegancji z wyjątkowymi materiałami i ciekawymi detalami. W niezwykłej kolekcji każdy miłośnik dobrego stylu na pewno znajdzie coś dla siebie.  Ulubioną lampą projektanta jest lampa Cassiopeia, w której zauważamy powiązania ze światem teatru. Trudno wyobrazić sobie garderobę teatralną bez toaletki i lustra z wyjątkowym oświetleniem. Lampa zachwyca nowoczesną stylistyką i ekskluzywnym wykończeniem. Wykonana jest z marmuru Carrara, który pięknie komponuje się z kolorem złotym.

Twórczości Oskara Zięty nie trzeba nikomu przedstawić. Jest jednym z najbardziej cenionych polskich projektantów. Pierwszym obiektem, który na trwale zapisał się w zbiorowej świadomości i od 10 lat jest ikoną designu, był stołek PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Dmuchany Powietrzem) manifest technologii FIDU, obecny w licznych muzeach świata, m.in. w monachijskiej Pinakotece czy Centrum Pompidou wśród dwunastu krzeseł, które zmieniają współczesne projektowanie. W chwili obecnej kolekcja mebli ZIETA to fascynujące metalowe lustra, bioniczne stoły i konsole oraz siedziska i wieszaki. Podczas tegorocznej edycji targów Salone del Mobile Oskar Zięta i jego studio projektowe zaprezentowali projekty, które wykraczają poza ramy regularnego projektowania. Imponujące, wieloelementowe lutro „Necleus”, wykonane z kilku elementów polerowanej nierdzewnej stali. "Crystals" to seria lustrzanych obiektów łączących geometryczne kształty z gładkimi, miękkimi elementami nadmuchiwanych form metalowych. Polerowane powierzchnie zakrzywiają światło, tworząc grę odbić i cieni. Z kolei stół "Crystals" to zupełnie nowa koncepcja i ewolucja serii przedmiotów inspirowanych diamentami. Wewnętrzna część podstawy stołu, z lustrzanymi powierzchniami tworzy kalejdoskop, zakrzywioną rzeczywistość. W ten sposób ludzie spoglądający na obiekt doświadczają kolorowych złudzeń optycznych.

Partnerami spotkania były trzy firmy, które zaproponowały innowacyjne rozwiązania do domu.

Samsung Polska zaprezentował trzy modele urządzeń, które ułatwiają codzienną pracę. Monitor Space jest innowacyjnym monitorem który nie zajmuje dużo miejsca na biurku, a tym samym zwiększa efektywność pracy, możemy przesunąć go tak, aby przylegał płasko do ściany. Drugą nowością marki był monitor CRG9 z podwójną rozdzielczością QHD, umożliwiający wyświetlanie większej ilości treści, w wysokiej rozdzielczości. Powierzchnia ekranu odpowiada dwóm 27-calowym wyświetlaczom QHD ustawionym obok siebie. 49-calowy zakrzywiony monitor spełni oczekiwania fanów gier. Ostatnią nowością był Samsung Flip. Interaktywny flipchart przyciąga uwagę, napędza wymianę myśli i ułatwia prowadzenie szkoleń oraz warsztatów.  Samsung Flip możemy używać w pionie lub poziomie, by dostosować prezentację do potrzeb spotkania i warunków w sali, jak również zawiesić na ścianie za pomocą uchwytu.

Gaggenau zaprezentował koncepcję nowoczesnej kuchni, której kluczem jest bogaty asortyment luksusowych urządzeń kuchennych.

NRG SOLUTIONS zaprezentował innowacyjną koncepcję wellnessroomów, które stanowią doskonałe uzupełnienie infrastruktury rezydencji lub hotelu. To obiekty całoroczne z sauną, miejscem relaksu oraz miejscem do aktywności fizycznej.

Galeria Heban to jeden z najbardziej znanych i największych salonów ekskluzywnego wyposażenia wnętrz.  Działa od 1997 roku i niezmiennie zaskakuje szeroką ofertą najbardziej renomowanych włoskich marek.  Na powierzchni  3000 m2 ekspozycji znajdziemy starannie zaaranżowane przestrzenie dedykowane markom Visionnaire Home, Arketipo, Edra, Bretz, Cattelan Italia, Samuele Mazza czy Aster Cucine.

Kategorie: Media, Dom, Fotografia, Zakupy
Dodał: KLMEDIA