Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Poncyjlusz w Dębicy o reformie edukacji i wyzwaniach dla miasta

2019-10-08 15:23:31
Paweł Poncyljusz, lider listy Koalicji Obywatelskiej (KO) na Podkarpaciu, przedsiębiorca i były minister gospodarki po raz kolejny odwiedził Dębicę, gdzie zorganizował konferencję prasową wspólnie z kandydatkami KO do Sejmu RO tj. Przemysławem Przybyłem oraz Ewą Sawic.

W swoim wystąpieniu skrytykował reformę edukacji oraz nakreślił wyzwania stojące przez Dębicą i powiatem dębickim.

Konferencja prasowa odbyła się pod budynkiem byłym Miejskim Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy, zlikwidowanego w skutek reformy edukacji obecnego rządu. Jak podkreślał Minister Poncyljusz szkoła z przeszło 500 letnia tradycją, mieszcząca się w obecnym budynku od ponad 100 lat jest symbole PiS-owskich reform. Dzięki reformie edukacji została ona zlikwidowana, a w samym budynku nie będą się już odbywać zajęcia szkolne. Poncyljusz złożył także życzenia nauczycielom z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

Paweł Poncyljusz podkreślił m.in. konieczność stworzenia w Dębicy inkubatora przedsiębiorczości, tak aby zwłaszcza młodzi ludzie mieli możliwość realizowania swoich pomysłów biznesowych. Potwierdził, że będzie się starał o realizacji takowej inwestycji na terenie miasta, we współpracy z samorządowcami powiatu dębickiego. Ponadto mówił również o stworzeniu węzła autostradowego w zachodniej części powiatu dębickiego, tj. w okolicach Pilzna, a także nadaniu rangi krajowej przebudowywanej linii kolejowej Dębica-Mielec-Tarnobrzeg.

Podczas konferencji zabrał głos również Przemysław Przybył, który startuje z 22. miejsca listy Koalicji Obywatelskiej.  W czasie konferencji mówiłem o m.in.: walce ze smogiem i stworzeniu instalacji geotermalnej dla Dębicy i okolic, modernizacja szpitala powiatowego, dodatkowych środków na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz modernizacja infrastruktury drogowej i kolejowej łączącej Dębicę z Mielcem i Tarnobrzegiem.

Konferencję poprowadził Dominik Łazarz, wiceprzewodniczący Zarządu Powiatu Dębickiego Platformy Obywatelskiej, który zaznaczył, że kandydaci w przypadku wygranej zadeklarowali utworzenie biura poselskiego w Dębicy, a także udzielił poparcia w wyborach liderowi listy Koalicja Obywatelska Pawłowi Poncyljuszowi. 

Regiony: podkarpackie
Dodał: Dominik Łazarz