Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Poradnik SEO - jak pozbyć się niechcianych linków

2018-09-17 09:19:28
Profil linków prowadzących do naszej strony ma duże przełożenie na pozycje w wynikach wyszukiwania. W tym artykule podpowiemy jak pozbyć się niechcianych odnośników.


Pozycjonowanie stron www w dużej mierze opiera się na pozyskiwaniu wartościowych linków. Niestety czasami zdarza się iż przejmując jakąś domenę przejmujemy również jej profil linkowania, który wcale nie musi być dla nas korzystny. Skupimy się zatem nad problemem usuwania niechcianych linków.

Zacznijmy od tego skąd mogą pochodzić linki, które będą miały negatywny wpływ na pozycjonowanie. Jeżeli poprzedni właściciel domeny na przykład korzystał z systemu wymiany linków, dochodziło do depozycjonowania danej witryny przez konkurencję lub też doszło do włamania na stronę.

Ogólnie mowa o wszelkiego rodzaju odnośnikach które nie są naturalne. Przejmując zatem domenę musimy mieć świadomość, że będziemy musieli dokładnie przeanalizować jej profil linków i zrzec się tych, które mogą byc dla nas szkodliwe. Do pobrania listy odnośników można użyć takich narzędzi jak Ahrefs czy też Majestic i następnie dokładnie je przeanalizować.

Te które uznamy za szkodliwe najlepiej będzie całkowicie usunąć. Jednak z wielu przyczyn jest to często niemożliwe. Istnieje na szczęście narzędzie Disavow, które pomoże nam obejść ten problem. Trzeba się z nim jednak obchodzić bardzo ostrożnie. Tworzymy zatem plik tekstowy, który będzie zawierał odnośniki, których chcemy się zrzec i przesyłamy go do wspomnianego narzędzia.
Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski